Apple zrušilo embargo pre recenzentov, ktorím pred pár dňami zapožičalo iPhone 12 Pro Max. Zariadenie sa dostalo ku ohromnému množstvu youtuberov a novinárov. Tí sa naň pozreli z technickej, praktickej ale aj vizuálnej stránky. Toto sú ich poznatky a prvé dojmy.

Začnime Nilayom Patelom z redakcie The Verge. iPhone 12 Pro Max je z jeho pohľadu taký veľký, že si naň musíte zaobstarať ochranné púzdro, aby sa vám pohodlne držal v ruke. Môžu za to ostré hrany.

Na druhej strane však ponúka pravdepodobne ten najlepší fotoaparát, aký môžete v súčasnosti nájsť medzi mobilnými zariadeniami. Nilay oceňuje úžasné zábery plné presných farieb, detailov a prácou so svetlom. Konkurencia vraj bude mať čo robiť aby ho dobehla. Applu sa to podarilo dosiahnuť najmä vďaka zväčšeniu snímačov a zachovaniu rovnakého rozlíšenia. Táto cesta sa ukázala ako správna.

Matthew Panzarino z TechCrunch upozorňuje, že Apple zväčšilo celý kamerový modul (oproti štandardnej verzii) kvôli optickej stabilizácii senzorov. Tá ponúka fantastické výsledky v rámci natáčania videa a eliminuje akékoľvek trasenie či vibrácie.

Raymond Wong z Input tvrdí, že aj keď má 6,7″ iPhone 12 Pro Max papierovo lepší fotoaparát než 6,1″ iPhone 12 Pro, v skutočnosti sú rozdiely zanedbateľné. Ak je to váš jediný dôvod pre výber väčej verzie, s vysokou pravdepodobnosťou ho počas používania neoceníte. Dvojnásobne to platí vo chvíli, ak nie ste profesionálnym fotografom alebo kameramanom.

Jacob Krol z CNN Underscored vyskúšal výdrž batérie a z výsledkov bol milo prekvapený. Na iPhone 12 Pro Max aktivoval režim lietadlo, spustil 4K video (ktoré sa prehrávalo v slučke), nastavil jas na 50% + hlasitosť na 30% a počkal koľko vydrží. Výsledok? Telefón sa vybil po neskutočných 16 hodinách. Na to sa nedoťahuje žiaden iný iPhone 12.

Joanna Stern z The Wall Street Journal verí vo väčší potenciál 6,7″ displeja. Kritizuje režim obraz v obraze, ktorý funguje len pre video a nie pre aplikácie. V praxi si vie predstaviť, že by bol v jednej časti obrazovky rozpísaný e-mail a v druhej časti obrazovky kalendár. Samsung to umožňuje roky, no Apple sa touto cestou nevybralo.

Takisto sa jej nepáči, že iPhone 12 Pro Max používa rovnaký počet riadkov pre aplikácie ako iPhone 12 mini. Na záver si vyslúžila kritiku aj nekompatibilita s ceruzkou Apple Pencil. Pri takto veľkej obrazovke by už bola na mieste.

Prečítajte si tiež  Apple už nepredáva iPhone 12 Pro ani iPhone XR. iPhone 11 a iPhone 12 teraz kúpite omnoho výhodnejšie

Čo k tomu dodať?

Z celého textu jasne vyplýva, že zahraniční recenzenti sú z 12 Pro Max poväčšine nadšení (hoci sa našla kritika, čo je prirodzené). My vám prinesieme prvé dojmy hneď ako to bude možné (pravdepodobne už tento víkend). Do komentára nám napíšte otázky, ktoré vás zaujímajú. Pokúsime sa vám na ne zodpovedať. Nižšie nájdete viacero videí od populárnych youtuberov.

PS: Pre spustenie videa kliknite na červené tlačidlo pod týmto textom. Na webe máme chybu, ktorú čo najrýchlejšie opravíme.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.