Cupertinský gigant síce ešte nepredstavil iPhone 12, no už dnes pracuje na tom aby rozšíril jeho výrobu mimo Čínu. Podľa najnovších informácií z portálu Business Standard bude smartfón produkovaný aj v Indii. Všetko však až na budúcí rok.

iPhone 12 sa bude na budúci rok vyrábať aj v Indii.

Tieto správy nie sú vlastne žiadnym veľkým prekvapením. Jablková spoločnosť už pred rokmi začala investovať do produkcie svojich zariadení v Indii. Dôvodom sú vysoké dovozné clá, ktoré musí v opačnom prípade pretaviť do ceny produktov. Tie potom nie sú na tamojšom trhu konkurencieschopné…

Podľa dnešných zistení zahájila spoločnosť Wistron skúšobnú výrobu iPhonu 12 v novo-vybudovanom závode, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta Bengalur.

Tento dodávateľ v súčasnosti zamestnáva viac ako 10 000 pracovníkov vo svojich továrniach po celej krajine, ktorý pracujú na smartfónoch od Apple.

Možno ste o tom nevedeli, no v Idnii sa vyrábalo do dnešného dňa až šesť jeho generácií. iPhone 12 bude siedmou… Cupertinský gigant sa pri tomto trhu sústredí predovšetkým na dostupnejšie modely.

Očakáva sa napríklad, že koncom roka 2020 by tu mal v zahájiť výrobu iPhonu SE 2. generácie. O pár mesiacov neskôr (2021) príde aj spomínaná „dvanástka“.

Nakoľko sa v poslednej dobe snažia kompetentní v čo najväčšej možnej miere diverzifikovať výrobu mimo Čínu, nie je vylúčené, že o pár rokov budeme nakupovať v Európe iPhony, ktoré pochádzajú práve z Indie. Netreba sa ale ničoho obávať. Všetky spoločnosti musia v akejkoľvek krajine dodržiavať prísne pravidlá a štandardy spoločnosti Apple. Na kvalitu výrobkov to teda nebude mať žiaden vplyv.

zdroj

Prečítajte si tiež  WhatsApp prinesie do Androidu funkciu, ktorá je na iPhone už dlhšiu dobu. Vedeli ste o nej?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.