Jeden z najdôležitejších parametrov, podľa ktorého si vyberáme smartfón je výdrž batérie. Pri iPhone 12 už poznáme presné hodnoty no doposiaľ sme nevedeli, akú kapacitu majú akumulátory. Vďaka brazílskym regulačným úradom je táto informácia zverejnená.

iPhone 12 mini – 2227 mAh

Obavy sa potvrdili. Pokiaľ máte záujem o najmenší iPhone 12 mini, pripravte sa na najslabšiu výdrž. Spoločnosť Apple zakomponovala do tohto zariadenia „iba“ 2227 mAh akumulátor. Ten je výrazne menší v porovnaní s ostatnými verziami.

Na druhej strane ale musíme podotknúť, že v porovnaní s iPhonom SE 2. generácie je to o 417 mAh viac. Dlhšej výdrži (o cca 2 hodiny na jedno nabitie) napomôže aj nový čip A14 Bionic. Vyrába sa 5nm procesom a vo finále bude o cca 20-30% energeticky úspornejší. iPhone 12 mini síce nezíska titul „rekordéra“ v tejto oblasti, no jednodňové používanie určite zvládne.

iPhone 12/12 Pro – 2815 mAh

Nástupca 6,1″ si mierne pohoršil. Ako sme však uviedli vyššie, procesor to všetko dorovná. Akumulátor je menší o 295 mAh. Vo výsledku to teda nepocítite.

Čo sa týka nástupcu, 5,8″ iPhonu 11 Pro, tu je hodnota úplne rovnaká (2815 mAh). Predchodca mal „iba“ o 231 mAh viac. Apple žiaľ uvádza, že výdrž na jedno nabitie bude o cca hodinu slabšia. Nechajme sa teda prekvapiť pri praktickom teste.

Tu by sme ešte doplnili, že rovnaké certifikačné procesy z leta 2020 hovorili o 2775 mAh akumulátore pre obe 6,1″ prevedenia. Rozdiel oproti 2815 mAh je síce minimálny, no táto hodnota nemusí byť úplne presná.

iPhone 12 Pro Max – 3687 mAh

Na záver tu máme vlajkovú loď ponuky, ktorá si tiež pohoršila. Aj keď je iPhone 12 Pro Max o 0,2″ väčší, telo je tenšie (7,4mm), čo sa to dopísalo na veľkosti akumulátora. Minuloročná verzia ponúkala 3969 mAh, zatiaľ čo nástupca má mať iba 3687 mAh (vychádzame zo starších údajov). Technologický gigant neuvádza žiadne rozdiely v oblasti výdrže.

Všetky informácie pochádzajú z brazílskej národnej telekomunikačnej agentúry (ANATEL), ktorá certifikuje nové elektronické zariadenia. Dáta získal tamojší portál Tecnoblog. Ako sa môžete dočítať na samotnej internetovej stránke, presná kapacita pre 12 Pro a 12 Pro Max zatiaľ nie je známa.

Aktualizácia: Túto kapacitu potvrdil aj čínsky certifikačný úrad TENAA. Viac si prečítate v tomto článku.

V článku sme však vychádzali z faktov, ktoré hovorili o certifikácií troch akumulátorov, pričom 6,1″ verzia mala mať jednu batériu pre dve zariadenia. Pokiaľ sa niečo zmení, dáta budeme samozrejme aktualizovať.

Prečítajte si tiež  Memory Cabel, kábel so 128GB pamäte, ktorý sa ti bude páčiť!

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.