Pokiaľ sa pozriete na aktuálne ceny zariadení od spoločnosti Apple, pravdepodobne skonštatujete, že sú šialene drahé. Keďže však táto firma vyrába veľmi trvácne produkty, zlou voľbou nemusí byť ani starší model z roku 2020. Presne takýmto zariadením je iPhone 12, ktorý má už hranatý dizajn, výkonný procesor a dnes ho v zľave zoženiete za perfektné peniaze.

Áno, nejde o žiadnu novinku od spoločnosti Apple, no na druhej strane je iPhone 12 aj po vizuálnej stránke stále veľmi podobný, než jeho nástupcovia iPhone 13 alebo iPhone 14. Výrobca použil na jeho telo hliníkové šasi, lesklé sklo v zadnej časti a displej s ochranou Ceramic Shield, ktorá zamedzí rozbitiu aj pri tvrdších pádoch. Zariadenie je samozrejme stále odolné voči prachu a vode vďaka norme IP68. Koľko teda stojí?

Na začiatku musíme uviesť, že spoločnosť Apple v roku 2022 odstránila z ponuky lacnejší iPhone 12 mini, ktorý sa dá ale stále kúpiť ako nový za 608 €. Oficiálne v nej teda ponechala iba väčší 6,1″ iPhone 12 s oficiálnou cenou 799 € za 64 GB verziu. To pochopiteľne nie je najmenej, keďže sa bavíme o dvojročnom zariadení. To kde aktuálne kúpiť iPhone 12 za najnižšiu cenu na Slovensku zistíte po kliknutí sem.

Každopádne, vďaka výrazným zľavám môžete dnes iPhone 12 kúpiť aj za cca 630 €, čo už znie veľmi zaujímavo. Áno, nie je tak moderný ako generačne novší iPhone 14, no ušetriť na jeho nákupe 250 € alebo 350 € sa z nášho pohľadu oplatí.

Čo ponúka iPhone 12?

iPhone 12 v bielej farbe, nachádzajúci sa v ruke používateľa
Unsplash / N.Tho.Duc

To čo mnohí na Apple kritizujú je pri starších zariadeniach vlastne výhodou. Keďže firma nezvykne robiť z roka na rok zásadné inovácie, zariadenia starnú o čosi pomalšie.

Taký iPhone 12 teda aj v roku 2022 pôsobí veľmi sviežo a so svojim 6,1″ Retina displejom s vysokým rozlíšením poteší všetkých potencionálnych záujemcov.

iPhone 12 Pro so zapnutým displejom a 5G pripojením
Unsplash / Frederik Lipfert

Okrem špičkového zobrazenia sa zákazníci môžu tešiť aj na snímač skenovania tváre Face ID, veľmi kvalitnú prednú kameru, podporu 5G pripojenia a veľa iného.

V zadnej časti potom budúci majiteľ nájde dva fotoaparáty (širokouhlý a ultraširokouhlý) s rozlíšením 12 Mpx, ktoré mu zaistia kvalitné fotografie ale aj 4K videá.

Zariadenie má tiež rýchle nabíjanie, podporu pre MagSafe či celodennú výdrž batérie. Ak nie ste extra nároční, iPhone 12 vám ponúkne možno aj viac, ako v praxi potrebujete. Toto všetko samozrejme za perfektnú cenu.

Prečítajte si tiež  Na tento iPhone sú extrémne čakacie doby: Zákazníci opäť prekvapili

Oplatí sa iPhone 12 v roku 2023? 

iPhone 12 v modrej farbe v ruke používateľa
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen

Nedávno sme si podobnú otázku kládli aj pri iPhone 11 z roku 2019, ktorý dnes na Slovensku kúpite od 473 €. Náš verdikt bol áno, no v článku sme viackrát spomenuli práve iPhone 12, ktorý je z nášho pohľadu absolútne ideálnou voľbou v pomere cena / výkon / protihodnota.

Ak si ho kúpite dnes za cca 640 € €, bezproblémovo vám bude slúžiť minimálne 3 roky s najnovšími aktualizáciami softvéru. Najlepšie ponuky na iPhone 12 nájdete tu.

Taktiež je tu výhoda ešte nižšej ceny vďaka možnosti nákupu menšej 5,4″ verzie iPhonu 12 mini. Tá sa po hardvérovej stránke líši iba vo veľkosti displeja a akumulátora, kvôli čomu treba počítač s trochu horšou výdržou na jedno nabitie.

Na druhej strane, keďže iPhone 12 mini už začína na cene 608 €, z nášho pohľadu ide o tú najlepšiu a najrozumnejšiu cestu, ako si zadovážiť úplne nový iPhone. Rozhodnutie je ale samozrejme na vás.

Nezabudnite na obal od Loopi 

Loopi Silicone Case pre iPhone 12 Pro Max
Zdroj: Loopi

A keď už si budete kupovať nový iPhone 12 mini alebo iPhone 12, nezabudnite, že na internetovej stránke Loopi nájdete pre obe zariadenia príslušenstvo v špičkovej kvalite.

Spomeňme napríklad tento silikónový obal s plastovou výstuhou, vnútornou semišovou výstelkou, podporou MagSafe a tiež animácie len za 24,99 € alebo čistý transparentný obal, ktorého zadná plastová časť nezožltne, len za 14,99 €.

Ak chcete podporu MagSafe a transparentný obal v jednom aj takáto možnosť existuje. Jej cena je 19,99 €. Najlacnejším produktom v ponuke je potom Loopi Eco Case vyrobený z pšeničnej slamy. Len za 12,99 € ho môžete mať doma a keď ho prestanete používať, sám sa rozloží v komposte. Je to dostupné a veľmi ekologické riešenie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -