iPhone 12S dostane 120Hz displej

Azda najväčším sklamaním tohtoročných iPhonov je absencia vyššej obnovovacej frekvencie displeja. Kým konkurencia ponúka 90Hz či 120Hz, iPhone 12 má k dispozícii iba 60Hz. Mnohí fanúšikovia túžia po zmene a podľa posledných únikov sa jej dočkajú v roku 2021.

Správy z Južnej Kórei naznačujú, že Apple prinesie v iPhone 12S alebo iPhone 13 (presný názov ešte nie je stanovený) displej so 120Hz obnovovacou frekvenciu. Okrem kvalitných farieb a vysokého jasu sa môžeme tešiť aj na špičkové a plynulé ovládanie. Nebude však prítomné vo všetkých zariadeniach.

Tak ako tento rok, Apple chystá 4 odlišné modely. Základ má tvoriť 5,4″ a 6,1″ verzia a drahšou alternatívou budú 6,1″ a 6,7″ verzie Pro. Ako už asi tušíte, 120Hz bude dostupné len pre iPhone 12S Pro a iPhone 12S Pro Max. Kompetentní tým výrazne oddelia ponuku, vďaka čomu bude mať zákazníci ľahší výber.

Základné modely iPhone 12S mini a iPhone 12S prídu s takzvanými LTPS (Low-Temperature Polysilicon) displejmi a drahšie verzie s LTPO (Low-Temperature Polycrystalline Oxide) displejmi. Ak sa tieto správy potvrdia, okrem vyššej obnovovacej frekvencie môžu dostať modely Pro aj funkciu Always-on, známu z hodiniek Apple Watch Series 5 a novších.

Zatiaľ sú to samozrejme iba fámy a tak ich treba brať s určitou rezervou. Na druhej strane však týmto informáciám dôverujeme, nakoľko sa o nich vášnivo diskutovalo už pri iPhone 12. Privítali by ste 120Hz displej, alebo vám stačí 60Hz? Napíšte nám do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJkomputerswiat.pl
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.