iPhone 12S dostane 120Hz displej

Azda najväčším sklamaním tohtoročných iPhonov je absencia vyššej obnovovacej frekvencie displeja. Kým konkurencia ponúka 90Hz či 120Hz, iPhone 12 má k dispozícii iba 60Hz. Mnohí fanúšikovia túžia po zmene a podľa posledných únikov sa jej dočkajú v roku 2021.

Správy z Južnej Kórei naznačujú, že Apple prinesie v iPhone 12S alebo iPhone 13 (presný názov ešte nie je stanovený) displej so 120Hz obnovovacou frekvenciu. Okrem kvalitných farieb a vysokého jasu sa môžeme tešiť aj na špičkové a plynulé ovládanie. Nebude však prítomné vo všetkých zariadeniach.

- Reklama -

Tak ako tento rok, Apple chystá 4 odlišné modely. Základ má tvoriť 5,4″ a 6,1″ verzia a drahšou alternatívou budú 6,1″ a 6,7″ verzie Pro. Ako už asi tušíte, 120Hz bude dostupné len pre iPhone 12S Pro a iPhone 12S Pro Max. Kompetentní tým výrazne oddelia ponuku, vďaka čomu bude mať zákazníci ľahší výber.

Základné modely iPhone 12S mini a iPhone 12S prídu s takzvanými LTPS (Low-Temperature Polysilicon) displejmi a drahšie verzie s LTPO (Low-Temperature Polycrystalline Oxide) displejmi. Ak sa tieto správy potvrdia, okrem vyššej obnovovacej frekvencie môžu dostať modely Pro aj funkciu Always-on, známu z hodiniek Apple Watch Series 5 a novších.

Zatiaľ sú to samozrejme iba fámy a tak ich treba brať s určitou rezervou. Na druhej strane však týmto informáciám dôverujeme, nakoľko sa o nich vášnivo diskutovalo už pri iPhone 12. Privítali by ste 120Hz displej, alebo vám stačí 60Hz? Napíšte nám do komentára.

- Reklama -
ZDROJkomputerswiat.pl
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

4 KOMENTÁRE

 1. Už včera bolo neskoro ! Fakt “milujem”, keď Apple v niečom už roky zaostáva za konkurenciou (nielen obnovovacia fr. displeja, ale aj napr. rozkladací mobil a pod.) a potom konečne s tým príde s veľkou slávou, akoby to práve vymysleli… ???

   • Neboj som tu správne. Apple produkty a ich ekosystém mám veľmi rád. Ale nie som nekritická iovca, ktorá nechce vidieť objektívnu realitu aj mimo sveta Apple.
    PF2021

    • neboj, ani ja nie som iOvca… len som mal dojem, ze si uplne zabludil… a keby mi niekto pred rokom a pol povedal, ze budem mat nieco od jAblka tak by som sa mu vysmial… ale taky je zivot… vsetko dobreeee…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here