iPhone 12S s lepšou zobrazovacou jednotkou

Jedným z najviac kritizovaných komponentov iPhonu 12 je 60Hz displej. Konkurencia ponúka 90Hz a 120Hz, čo je podstatne plynulejšie a modernejšie riešenie. No a ak vám to takto nevyhovuje a ste ochotní počkať, máme pre vás dobré správy.

Najnovšie informácie z dodávateľských reťazcov tvrdia, že Apple vylepší tieto technológie. Okrem vyššej zobrazovacej frekvencie budete mať na iPhone 12S aj always-on (stále zapnutý) displej podobne, ako na hodinkách Apple Watch Series 5 či Apple Watch Series 6.

Úniky dodávajú, že o výrobu špeciálnych panelov sa postará LG. Táto spoločnosť dokáže produkovať veľké množstvo LTPO jednotiek, čo je nevyhnutná technológia pre ProMotion a always-on.

V praxi sa postará a takzvanú „variabilnú“ obnovovaciu frekvenciu. Pokiaľ to nebude potrebné, telefón môže pracovať na 60Hz čím sa znížia nároky na spotrebu energie. Používateľ to vo väčšine prípadov ani len nepostrehne.

O tom, že iPhone 12S dostane tieto dve technológie sa špekuluje už pomerne dlho. Aby toho nebolo málo, vo vnútri zariadenia môžeme očakávať okrem Face ID aj Touch ID, výhradne bezdrôtové nabíjanie (bez lightning konektora), lepšie fotoaparáty a mnoho iného. Tešíte sa na tento model? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 Pro vs iPhone 12 Pro Max - porovnanie fotoaparátov.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.