iPhone 12S dostane menší výrez pre Face ID

Niektorí ho nenávidia, iní ho nevnímajú. Notch umiestnený vo vrchnej časti nových generácií iPhonu sa stal v priebehu rokov ikonickým poznávacím prvkom podobne, ako bol kedysi HomeButton a neskôr Touch ID. No hoci si naň väčšina z nás zvykla, iste by bolo lepšie, keby ho Apple zmenšilo, prípadne odstránilo.

Podľa poslednej správy od DigiTimes sa určitej zmeny dočkáme už v roku 2021, v pripravovanom iPhone 12S. Ako uviedli analytici v poznámke pre investorov, technologický gigant aktívne pracuje na zmenšení tohto prvku. Pomôžu mu modernejšie systémy určené pre Face ID.

- Reklama -

V princípe by malo Apple spojiť viacero samostatných senzorov dokopy (konkrétne 3), čím sa ušetrí miesto. Použije na to poznatky z oblasti vývoja LiDAR skeneru, ktorý sa nachádza v iPhone 12 Pro/12 Pro Max a iPade Pro (2020).

V súčasnosti ešte nie je známe, ako bude vlastne upravený notch vyzerať. V princípe sa ale hovorí o troch možnostiach, pričom v jednom prípade sa zúži na výšku, v druhom prípade na šírku a v treťom prípade na výšku aj na šírku. To by bolo azda najlepšie. Aktualizovaný kamerový modelu pre Face ID dodajú spoločnosti LG Innotek a Foxconn.

Keď sa nad tým zamyslíme, malo by ísť o jednu z mála zmien, ktorú Apple ponúkne v prípade iPhonu 12S. Po vizuálnej stránke bude toto zariadenie skoro rovnaké, ako minuloročný iPhone 12. Tešíte sa naň, alebo ho preskočíte? Dajte nám vedieť v komentároch.

- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Celkom sa nan tesim, minuly rok som s 12 pockal, kedze prislo 5G, tak ze pojdem do noveho az o rok, kedze aj pri iphone 3G bolo dost chyb, a 3GS verzia to spravila a to iste cakam ze sa tento rok bude opakovat.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here