Každý iPhone 12S vybavený LiDAR skenerom

LiDAR skener je pôsobivá technológia, ktorú Apple po prvýkrát predstavilo v iPade Pro 2020. Neskôr sa dostala aj do iPhonu 12 Pro a iPhonu 12 Pro Max a už teraz je jasné, že v blízkej budúcnosti bude pevnou súčasťou ďalších zariadení. Podľa posledných únikov by sa mohol dostať do všetkých štyroch verzií iPhonu 12S.

Čierny senzor umiestnený v module pre fotoaparáty dokáže zaujímavé veci. Uplatnenie nájde v praktickom živote, kedy zmeria vzdialenosti a objekty do 5 metrov a tak isto umožní rýchlejšiu a presnejšiu prácu rozšírenej reality.

Ako príklad môžeme uviesť takmer na centimeter presné meranie výšky človeka, či mapovanie priestorov, čo na iPade Pro využívajú hlavne interiéroví dizajnéri. LiDAR skener postupne nachádza svoje uplatnenie aj v oblasti hier, ktoré sú postavené v „skutočnom svete“ (v rámci AR).

Je úplne bežné, že technologický gigant zavádza nové technológie vo vyšších triedach produktov a tie sa neskôr dostávajú aj do dostupnejších zariadení. LiDAR do tohto postupu perfektne zapadá.

Ak sa slová zo správy od DigiTimes skutočne naplnia, skenerom bude disponovať aj „obyčajný“ iPhone 12S (6,1″), či dokonca iPhone 12S mini. Z nášho pohľadu sa žiaľ jedná o únik s pochybnou pravdepodobnosťou.

LiDAR je síce dostupná technológia, no jej zavádzanie do nižších tried produktov už po 12 mesiacoch nám príde trochu unáhlené. Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Budeme radi za každý váš názor.

Prečítajte si tiež  Apple premárnilo príležitosť. LiDAR bude súčasťou oveľa lacnejších zariadení s Androidom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here