iPhone 12S s Wi-Fi 6E

Dnešný deň sa zaoberal aj pripravovanými novinkami z dielne cupertinského giganta. Tento rok sa dočkáme iPhonu 12S, ktorý bude o niečo lepší ako iPhone 12, no na druhej strane nepôjde o žiadnu zásadnú revolúciu, ale skôr o menšiu evolúciu.

Analytici z Barclays, Blayne Curtise a Thomase O’Malleye, vo svojej poslednej správe pre investorov uvádzajú, že Apple plánuje vydať v roku 2021 prvé iPhony s podporou štandardu Wi-Fi 6E. Dokonca už poznáme aj dodávateľa tohto komponentu, ktorým bude americká spoločnosť Skyworks.

- Reklama -

Wi-Fi 6E ponúka rovnaké funkcie a možnosti ako Wi-Fi 6 vrátane vyššieho výkonu, nižšej latencie a rýchlejšieho prenosu dát, rozšíreného do pásma 6 GHz. Dodatočné spektrum poskytne oveľa viac priestoru nad rámec existujúcich sietí Wi-Fi 2,4 GHz a 5 GHz, čo povedie k zvýšeniu šírky pásma a menšiemu rušeniu pre zariadenia podporujúce Wi-Fi 6E.

iPhone 12S sa predstaví pravdepodobne už v septembri 2021 a opäť sa dočkáme štyroch samostatných verzií. Podpora Wi-Fi 6E by mala byť prítomná v každej jeden z nich. Možno, že sa na prvý pohľad nejedná o zásadný upgrade, no sú to práve takéto detaily, ktoré často nevnímame a v praxi nám zjednodušujú život.

Napíšte do komentára, čo si o tom myslíte vy a či sa už na budúci iPhone 12S tešíte.

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here