Zabudnite na iPhone 13, bude to iPhone 12S

Predstavením iPhonu 12 prišla úplne nová dizajnová generácia zariadení. Hoci to možno na prvý pohľad nevyzerá, platforma sa medzigeneračne pozmenila a Apple z nej plánuje ťažiť najbližšie 2-3 roky v rámci vlajkových lodí.

Tieto tvrdenia potvrdili aj leakeri a analytici, ktorí očakávajú pomerne malú inováciu v roku 2021. Novinka dostane výkonnejší procesor, chladenie parnou komorou, drobné zlepšenie fotoaparátov, 120Hz displej a Touch ID. To bude ale asi všetko.

- Reklama -

Čo sa týka dizajnu, tak tu sa s vysokou pravdepodobnosťou nezmení vôbec nič, alebo prejde iba korekciou, ktorá bude zanedbateľná. Aj to je jeden z dôvodov, prečo si Apple šetrí jeho názov. Namiesto označenia iPhone 13, ho budeme podľa prestížnej a dobre informovanej agentúry Bloomberg volať iPhone 12S. Toto tvrdíme aj my v redakcii prakticky od októbra 2020.

Na týchto zisteniach nie je nič prekvapivé, nakoľko to isté urobilo Apple aj v nedávnej minulosti. Stačí sa pozrieť na rok 2017 a 2018, kedy vyšiel iPhone X a iPhone XS s minimálnymi zmenami. V roku 2019 sme sa dočkali iPhonu 11 Pro s výraznejšími úpravami, no stále išlo o platformu iPhonu X z roku 2017. Tento scenár očakávame aj v nasledujúcom období.

Pokiaľ ste si kúpili iPhone 12, zostane vám aktuálny najneskôr do roku 2023. Potom očakávame úplne novú generáciu zariadenia. Prvé indície už naznačujú, že by to mohol byť aj skladací model. Nechajme sa prekvapiť. Napíšte nám do komentára, či pôjdete do iPhonu 12S, alebo ho vynecháte.

- Reklama -
ZDROJBloomberg
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

  1. No s urcitostou viem povedat ze don pojdem . Aktualne mam svoj iphone 7 , s ktorim som sice stale spokojny . No uz by to chcelo aj novy telefon . Snat ale nebudem nan musiet cakat ako cakaju lida na 12tku . (Polovodicova kriza)

  2. Ja na rozdiel od kolegu tu- Martin, pojdem do neho, nech sa bude volat akokolvek, kludne aj iphone mamuti-penis, ak teda nebude mat tento napis na tele mobilu samozrejme. Mam iphone 8 a uz potrebujem novy. 12ky som si nekupil lebo nemaju 120Hz displej a touchID, co ale u 12S/13 dufam dostanem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here