iPhone 12S s lepším displejom

Zatiaľ všetko napovedá tomu, že budúcoročný iPhone 12S/13 bude vylepšením aktuálnej generácie. Apple nezmení dizajn, no upgraduje technológie. Týkať sa to má aj zobrazovacej jednotky. Podľa najnovšej správy môže mať tento model o 10-20% úspornejší OLED panel. Za všetkým bude stáť energeticky efektívnejšia technológia.

V kuloároch sa dokonca šepká, že iPhone 12S ponúkne dôležitú funkciu z hodiniek Apple Watch Series 5 a Series 6. Stále zapnutý displej si už obľúbili používatelia po celom svete a bez problémov sa dá uplatniť aj v smartfóne. V praxi by ste ho nemuseli „rozsvecovať“, keď by vás zaujímal iba dátum, čas alebo notifikácie (+ XY ďalších údajov).

Thelec informuje, že v LG (dodávateľ Applu) sa pripravujú na vytvorenie nového typu OLED panelu, ktorý nájdeme práve v iPhone 12S a ďalších generáciách. Na všetko poslúži známa technológia LTPO. S jej pomocou klesne obnovovacia frekvencia na 1Hz, čo zníži vplyv Always-on na vysokú spotrebu energie.

Pochopiteľne, Apple bude musieť vykonať aj ďalšie zmeny v akumulátoroch, aby sa mu nezhoršili hodnoty voči aktuálnym generáciám. Už iPhone 12 Pro vykazuje horšie čísla ako jeho predchodca, čo nie je dobrá správa pre prípadných záujemcov.

Vezmime do úvahy, že displej iPhonu 12S môže pracovať aj so 120Hz frekvenciou (s vysokou pravdepodobnosťou), čo opäť zvýši nároky na batériu.

Najmenší iPhone 12S mini by tieto technológie vôbec nemusel podporovať, alebo by mal pri ich spustení nepríjemné problémy. Nechajme sa prekvapiť. Do komentára nám napíšte, ako sa na to pozeráte vy. Budeme radi za každú jednu reakciu.

Prečítajte si tiež  Sony predáva film Steve Jobs!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.