Aj keď ešte nepoznáme iPhone 12, vieme o ňom takmer všetko. Pre Apple sa jedná o „uzavretú kapitolu“ a spoločnosť sa naplno venuje vývoju iPhonu 12S. Dodávateľské reťazce už získali prvé informácie, ku ktorým sa dopátral známy analytik Ross Young.

iPhone 12S a jeho displej

Len pred pár hodinami sme vás informovali o príchode iPhonu SE 3. generácie niekedy na jar 2022. Rovnaký analytik prezradil aj podrobnosti týkajúce sa iPhonu 12S, pripravovaného pre rok 2021.

- Reklama -

Podľa jeho zdrojov máme rátať s kvalitnejšími displejmi. Ako ste už možno počuli, hoci bola vyššia obnovovacia frekvencia plánovaná pre iPhone 12, napokon sa jej zrejme nedočkáme (aj keď malá pravdepodobnosť tu stále je).

Apple by s ňou mohol prísť až o rok v rámci vylepšených „S-kových“ modelov. Tie neprinesú zásadný rozdiel v oblasti dizajnu, no zdokonalia všetky obľúbené technológie. Ross Young je presvedčený, že iPhone 12S získa 120Hz displej. Aby toho nebolo málo, technologický gigant má zapracovať aj na dotykovej ploche.

V súčasnosti je laminovaná ku klasickému OLED panelu, vďaka čomu nevzniká medzi vrstvami žiaden zbytočný priestor (ako to má napríklad iPad 10.2, 2020). Po novom by tu však mohol prísť len špeciálny „vzorovaný“ dotykový senzor, ktorý je oveľa tenší a lacnejší na výrobu.

Používateľ samozrejme nepocíti žiadne rozdiely v kvalite a komforte používania. Technológia má byť pripravená až v roku 2021. Dávalo by to tak zmysel.

Revolučné fotoaparáty

Čo sa týka kvality záberov, tá sa dostane na oveľa vyššiu úroveň aj v prípade základných modelov. iPhone 12S mini (5,4″) a iPhone 12S (6,1″) majú získať väčšie snímače fotoaparátu. Podľa všetkého pôjde o podobné komponenty, ako ponúkne vlajková loď iPhone 12 Pro Max (2020).

Očakáva sa, že Apple zvýši počet megapixelov, no pravdepodobne nepôjde o tak šialené hodnoty, ako poskytuje napríklad konkurenčný Samsung a ostatní výrobcovia.

Na viacej podrobností si budeme musieť ešte niekoľko mesiacov počkať. Len nedávno sme sa dozvedeli, že iPhone 12S neposkytne fyzický konektor a nabíjanie prebehne cez MagSafe. Viac si o tom prečítate v tomto článku.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.