iPhone 12S dostane výrazne vylepšený fotoaparát

Ešte sme sa všetci nedostali ani ku iPhonu 12 a technologický gigant už vyvíja jeho nástupcu. iPhone 12S alebo iPhone 13, príde pravdepodobne v septembri 2021 a prinesie viacero užitočných noviniek. Zariadeniu sme sa naplno venovali v tomto článku.

Známy analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 78%) vydal správu určenú pre investorov, v ktorej popisuje najdôležitejšie inovácie. Tie sa nebudú týkať iba displeja (120Hz), energetickej úspornosti, výkonnejšieho procesora a odstránenia nabíjacieho/lightning portu. Inžinieri vyvíjajú nové fotoaparáty, ktoré sa posunú ďalej oproti tým súčasným. Aby sme boli konkrétnejší, tu sú niektoré detaily

Kuo tvrdí, že iPhone 12S príde v rovnakých veľkostiach ako iPhone 12. Ultraširokouhlé šošovky pre modely 12S Pro a 12S Pro Max by mali dostať clonu f/1.8 a 6 prvkový objektív s automatickým zaostrovaním.

Aktuálna generácia počíta „len“ s clonou f/2.4 a 5 prvkovým objektívom, čo cítiť pri fotení večerných záberov (za zhoršených svetelných podmienok).

Aby toho nebolo málo, analytik sa domnieva, že s clonou f/1.8 a 6 prvkovým objektívom prídu všetky modely v roku 2022 (a teda aj iPhone 13 mini a 13). Hlavným dodávateľom môže byť spoločnosť Largan (cca 70% produkcie), s ktorou momentálne prebiehajú jednania. O zvyšok sa postará spoločnosť VCM.

Na záver boli všetci investori uistení, že predaj iPhonu sa medziročne zvýši a tak isto sa zlepšia všetky dodávky, s ktorými je v súčasnosti problém. Dúfajme, že tieto slová budú pravdivé. Čakáte aj vy na svoj nový iPhone 12? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Apple Store má 11. rokov. Takto sa menil jeho dizajn a dizajn aplikácii.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.