Apple chystá veľké prekvapenie. Kým ešte prednedávnom predstavovala vrcholnú pamäť 64GB verzia, dnes táto kapacita slúži ako základ. Najdrahší iPhone 12 Pro poskytuje 512GB úložisko. Už o rok to môže byť až 1TB.

iPhone 12S s 1TB úložiskom

O najnovšiu informáciu sa postaral populárny leaker Jon Prosser (presnosť 85,5%). Podľa jeho zdrojov pripravuje Apple 1TB iPhone 12S na rok 2021. Bližšie podrobnosti síce nepoznáme, no vzhľadom na aktuálnu ponuku môžeme predpokladať, že sa to bude týkať iba drahšieho prevedenia „12S Pro/12S Pro Max“.

- Reklama -

Dnes máme na výber 128GB, 256GB alebo 512GB verziu. Hoci to drvivej väčšine používateľov stačí, nájdu sa takí, ktorí potrebujú viac. Dáta sa neustále zväčšujú a tým pádom rastú nároky na úložisko.

Vezmite si napríklad natáčanie 4K videa (60fps), ktoré si za minútu vypýta cca 400MB miesta. Prirátajme k tomu zopár aplikácií, občasné editovanie zozbieraných dát a 200GB, 300GB či dokonca 500GB sa dá zaplniť behom niekoľkých mesiacov. Samozrejme, bavíme sa o profesionálnych používateľoch. Tých však nie je zanedbateľné množstvo.

No a presne preto príde 1TB verzia do iPhonu 12S, ktorú nájdeme už dnes v iPade Pro či iných konkurenčných smartfónoch s operačným systémom Android. Do komentára nám napíšte, ako sa na takúto kapacitu pozeráte vy a či je z vášho pohľadu nutná.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.