Pokiaľ hľadáte veľký smartfón so solídnym výkonom a operačným systémom iOS, máme pre vás jeden dostupný tip, ktorý si veľmi rýchlo obľúbite. iPhone 14 Plus je v ponuke technologického giganta z Cupertina často prehliadaný. Ide však o obrovskú chybu. Teraz sa dá totiž získať za extrémne nízke ceny a jeho kúpou si zaobstaráte produkt, ktorý vám bude slúžiť ešte niekoľko dlhých rokov.

iPhone 14 Plus je stelesnením ideálneho zariadenia pre používateľa, ktorý má záujem o väčšiu uhlopriekču, no zároveň nie je extrémne náročný. Disponuje hliníkovým telom so sklenenou zadnou časťou a tiež 6,7″ OLED Retina displejom s rozlíšením až 2 778 x 1 284 pixelov, krásnymi farbami a jasom 1 200 nitov. Vo vrchnej časti obrazovky sa skrýva výrez pre Face ID a jej sklo je vyrobené z materiálu Ceramic Shield, ktorý eliminuje riziko rozbitia. iPhone 14 Plus je tiež odolný voči vode v rámci normy IP68 a napriek rozmerom 160,8 x 78,1 x 7,8 mm je relatívne ľahký. Váži iba 203 gramov.

No a aká je jeho cena? V čase uvedenia na trh Apple predával iPhone 14 Plus v základnom 128 GB prevedení za relatívne vysokých 1 149 €. Minulý rok, sa ale po predstavení nástupcu všetko zmenilo a cena klesla na oveľa nižšiu úroveň, konkrétne na 839 €. A hoci to je už samo o sebe dosť výhodná ponuka, po kliknutí na tento odkaz kúpite zariadenie už za 739 € s DPH, vďaka čomu ušetríte ďalších 100 €. Pripomenúť, ale treba, že nie je celkom jasné, dokedy bude táto ponuka platiť. Cenové zvýhodnenie sa môže zo dňa na deň zmeniť a preto ak máte záujem, netreba dlho váhať.

iPhone 14 Plus
Zdroj: YouTube / Dion Schuddeboom / GregsGadgets (úprava redakcie)

Čo sa týka výkonu, o ten je v iPhone 14 Plus veľmi dobre postarané. Zariadenie dostalo do vienka procesor A15 Bionic vo výkonnejšej konfigurácii, ktorý má k dispozícii 6-jadrové CPU, 5-jadrové GPU a 16-jadrový Neural Engine. Takisto disponuje 6 GB operačnou pamäťou RAM, vďaka čomu sa nezapotí ani pri tých najnáročnejších úlohách. Zariadenie dokáže napríklad natáčať 4K video pri 60 FPS, alebo 1080p video pri 240 FPS, ktoré si potom viete priamo v aplikácii iMovie editovať.

A keďže už sme načali túto tému, k dispozícii budete mať aj dve šošovky fotoaparátu v zadnej časti s rozlíšením 12 Mpx (širokouhlá a ultraširokouhlá), pričom v oboch prípadoch sa môžete tešiť na vysokú kvalitu snímania. Nechýba ani optická stabilizácia snímačov Sensor-Shift, či rôzne režimy, ako ten portrétny, nočný, filmový alebo akčný. iPhone 14 Plus je skrátka v tomto smere veľmi schopný.

Prečítajte si tiež  5 dôvodov, prečo si kúpiť iPhone 15 (a 5 dôvodov, prečo ho preskočiť)

Za čerešničku na torte môžeme na záver považovať výdrž batérie, ktorá má kapacitu až 4 325 mAh. Vďaka tomu vám vydrží fungovať pokojne aj 2 dni na jedno nabitie. Samozrejmosťou je rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie a tiež prítomnosť štandardu MagSafe. Ak sa vám teda iPhone 14 Plus páči, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite len za 739 €. Z nášho pohľadu ide o ponuku, ktorú by bola veľká škoda nevyužiť.

Zdroj: Loopi

A pokiaľ by ste hľadali kvalitný kryt na tento model, na Loopi.sk máme v ponuke hneď niekoľko riešení. Tak napríklad ekologické puzdro kúpite už za 12,99 € a ak naopak preferujete číre riešenie, k dispozícii máme aj Transparent Case za 14,99 . Náročnejší používatelia ocenia aj prevedenie tohto krytu spolu s MagSafe krúžkom v zadnej časti, ktoré sa predáva za 19,99 €. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -