Spoločnosť Apple chcela v roku 2022 vyriešiť problém, ktorý sa nazýval „iPhone 12 / 13 mini„. Tieto modely s 5,4″ displejom sa ani zďaleka nepredávali tak, ako očakával výrobca. Kompetentní sa preto rozhodli, že ich postupne vyradia z ponuky a nahradia väčším dostupným zariadením so 6,7“ displejom. Vznikol teda iPhone 14 Plus, ktorý je lacnejšou alternatívou pre prémiový iPhone 14 Pro Max. A aj keď jeho nákup dával zmysel, malo to jeden veľký háčik. Tým bola samozrejme cena.

Spoločnosť Apple totiž toto zariadenie začala na Slovensku predávať v základnej 128 GB verzii za 1 149 €. To je vcelku šialená suma keď vezmeme do úvahy, že si za ňu človek nekupuje model „Pro“. Používatelia sa preto rozhodli, že iPhone 14 Plus skoro úplne vynechajú a namiesto neho volili práve iPhone 14 Pro / 14 Pro Max, prípadne lacnejší iPhone 14 alebo generačne starší iPhone 13. Situácia sa ale mení, pretože cena za iPhone 14 Plus výrazne klesla. Môže za to nízky dopyt.

Už aj na Slovensku viete na nákupe tohto modelu ušetriť stovky eur. Nepreháňame. Po kliknutí na tento odkaz zobrazíte ponuky, kde iPhone 14 Plus štartuje na cene 927 €. To je celkové zvýhodnenie až na úrovni 222 €! Bavíme sa pri tom o smartfóne, ktorý je na trhu len niečo vyše štyri mesiace.

Podobné prepady cien nie sú pre spoločnosť Apple bežné. Nezabúdajte pri tom, že po nákupe iPhonu 14 Plus získate softvérovú podporu (iOS) aspoň na 6 rokov, vďaka čomu vám toto zariadenie vydrží mimoriadne dlho.

iPhone 14 Plus vo fialovej farbe a iPhone 14 v modrej farbe vedľa seba (porovnanie)
Zdroj: Apple Insider

A aj keď sa nám zdal iPhone 14 Plus za 1 149 € príliš drahý, pokiaľ by vás jeho nákup vyšiel na cca 927 €, čo už je dnes možné, sme presvedčení, že je to adekvátna ponuka. Veď stačí si uvedomiť, že v ňom máte dva kvalitné fotoaparáty na zadnej strane so špičkovým videom, extrémnu výdrž batérie, o ktorú sa stará obrovský 4 325 mAh akumulátor, výkonný procesor A15 Bionic, ktorý sa nezľakne žiadnej úlohy alebo hry a v neposlednom rade veľký 6,7″ Retina displej s nádhernými farbami a vynikajúcim zobrazením. Škoda, že s vyššie uvedenou cenou spoločnosť Apple neprišla sama na začiatku predaja. O úspech by mala postarané.

A ak by ste chceli radšej menší iPhone 14 so 6,1″ displejom, ktorý je po technickej stránke skoro rovnaký, aj tento model sa pohybuje vo výrazných cenových zvýhodneniach. Po kliknutí na tento odkaz nájdete ponuky, kde štartuje na cene 780 €. Spoločnosť Apple určila v septembri 2022 jeho predajnú cenu na úrovni 999 €. Inými slovami, aj v tomto prípade krásne ušetríte.

Prečítajte si tiež  Doživotná licencia na Windows 11 a Office 2021 Pro za extrémne nízku cenu je tu

Kúpite si na iPhone 14 alebo iPhone 14 Plus kvalitný kryt od Loopi

Loopi Transparent Case
Zdroj: Loopi

Nakoniec chceme dať do pozornosti aj e-shop Loopi.sk, na ktorom nakúpite široký sortiment príslušenstva pre Apple zariadenia. Nižšie sme vybrali štyri druhy krytov, ktoré sú kompatibilné s iPhonom 14 aj iPhonom 14 Plus a ponúknu vám vysokú odolnosť za skvelú cenu. Veľkou výhodou je aj možnosť platiť prostredníctvom Apple Pay. Pre lepší prehľad sme jednotlivé ponuky vypísali nižšie:

iPhone 14

iPhone 14 Plus 

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -