Spoločnosť Apple plánovala významnú generačnú aktualizáciu týkajúcu sa iPhonu 14 Pro. Podľa nových zistení však bola nútená zrušiť plány na nový grafický procesor v neskorej fáze vývoja po zistení bezprecedentných chýb.

Inžinieri spoločnosti Apple boli podľa všetkého príliš ambiciózni pri pridávaní nových funkcií do grafického procesora určeného pre iPhone 14 Pro, čo sa napokon pretavilo do neúspechu. Pôvodná vízia mala dokonca zahŕňať aj funkciu ray tracing.

Hlavným problémom sa však v tomto prípade ukázala nedostačujúca batéria. Prototyp iPhonu 14 Pro spotreboval oveľa viac energie, čo súviselo aj s prehrievaním zariadenia.

iPhone 14 Pro a procesor A16 Bionic
Zdroj: Jon Prosser / Ian Zelbo

Spoločnosť Apple mala túto chybu objaviť až v neskorej fáze vývojového cyklu zariadenia. To malo za následok zrušenie plánov a návrat k plánom na povýšenie grafického procesoru z čipu A15 Bionic z minuloročného radu iPhone 13. Následne sme sa dočkali len niekoľkých menších zmien.

Táto udalosť údajne nemá v histórii návrhu čipov spoločnosti Apple obdobu a je zodpovedná za to, prečo iPhone 14 Pro vykazuje len malé zlepšenie grafického výkonu. Podľa informácií však projekt nebol zrušený ale iba o niečo posunutý. Podobnej technológie by sme sa tak mohli dočkať už v budúcich generáciách jablkových smartfónov.

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  V roku 1999 predstavil Steve Jobs iBook s Wi-Fi. Pozrite sa na to (video).
Môže ťa zaujímať
- Reklama -