Spoločnosť Apple sa stala počas minulého roka najväčším výrobcom smartfónov na svete, keď predbehla svojho najväčšieho konkurenta, spoločnosť Samsung. Takýto úspech samozrejme nie je náhodný a firma za to môže vďačiť aj svojmu vynikajúcemu iPhonu 15. Ide o mimoriadne vydarený model, ktorý kúpite za veľmi výhodnú cenu. Je to investícia na niekoľko rokov.

Aj keď je iPhone 15 na prvý pohľad nenápadný, v skutočnosti má veľmi dobre vybavený hardvér. V jeho útrobách sa skrýva 6,1″ OLED displej s výrezom Dynamic Island, vysokým rozlíšením aj jasom a ochranou Ceramic Shield. Taktiež je tu čip A16 Bionic vyrábaný 4 nm procesom, ktorý je doplnený 6 GB operačnou pamäťou RAM. Vďaka tomu bude zariadenie dostávať ešte dlhé roky najnovšie aktualizácie softvéru a čo je dôležitejšie, hravo si poradí aj s náročnejšími úlohami, či procesmi. No a cena?

iPhone 15 sa v čase uvedenia na trh predával lacnejšie, ako jeho predchodca iPhone 14. Zmena kurzu eura voči doláru zapríčinila, že Apple si za tento smartfón nepýtal 999 €, ale len 949 €. Vy však môžete ušetriť ešte výrazne viac, pretože po kliknutí na tento odkaz kúpite iPhone 15 už za 808 €. Ide o moderný a veľmi dobre vybavený smartfón, ktorému pre potreby stredne náročného spotrebiteľa skutočne nič nechýba.

iPhone 15
Zdroj: YouTube / Kyle Erickson (snímka obrazovky)

Má 48 Mpx zadný širokouhlý fotoaparát, ktorý podporuje 2x optický zoom. Taktiež je tu ultraširokouhlý objektív s rozlíšením 12 Mpx, či optická stabilizácia snímačov. Nechýba možnosť natáčať 4K video pri 60 FPS a ani pokročilé režimy, ako ten nočný, filmový, portrétny či akčný. Každý z nich môžete využiť pri inej príležitosti.

iPhone 15 má tiež skvelú výdrž batérie vďaka 3 349 mAh akumulátoru a nabíja sa už cez univerzálny USB-C konektor. Využívať však môžete aj Qi nabíjanie, alebo systém MagSafe. iPhone 15 má tiež jemne zaoblené hrany, vďaka čomu sa pohodlnejšie drží v rukách a jemne matné zadné sklo. Odolá vode v rámci normy IP68, takže sa nemusíte báť, že vám prestane fungovať, keď ho náhodou niekde namočíte.

Suma sumárom ide o jeden z najvydarenejších modelov za posledné roky, ktorý odporúčame kúpiť skutočne každému. Vďaka skvele vybavenému iPhonu 15 sa akosi vytráca nutnosť investovať do špičkovej verzie „Pro“, hoci niektorí nároční spotrebitelia ju budú určite uprednostňovať. Ak sa vám teda iPhone 15 zapáčil, po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať za 808 €. Z nášho pohľadu jeho výberom neurobíte vôbec žiadnu chybu. Rozhodnúť sa, ale musíte sami. Tak čo, pôjdete do toho?

Prečítajte si tiež  Fantastické video ti ukáže, ako budeme fotiť s dvoma šošovkami!

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -