Odhady a fámy týkajúce sa pripravovaného modelového radu iPhone 15 sa v posledných dňoch poriadne nakopili. Okrem analytických predpokladov sa na internete objavili aj nové rendery a CAD obrázky, ktoré poukazujú na to, že iPhone 15 Pro a Pro Max prejdú zásadnou zmenou. Prémiové verzie by mali byť vybavené jednotným tlačidlom hlasitosti a tlačidlom stlmenia zvuku.

Očakáva sa, že namiesto samostatných tlačidiel na zvýšenie a zníženie hlasitosti budú mať modely iPhone 15 Pro jedno podlhovasté tlačidlo. Premenou by mal prejsť aj jeden z najikonickejších prvkov, ktorým je prepínač stlmenia zvuku.

Ten je v rovnakej forme prítomný už od pôvodného iPhonu z roku 2007. V novej generácii by sa z neho malo stať klasické tlačidlo, vďaka ktorému možno zapnúť alebo vypnúť zvonenie iPhonu.

iPhone 15 Pro dostane nové tlačidlá hlasitosti
Zdroj: TikTok / ShrimpApplePro

Tlačidlá hlasitosti aj stlmenia zvuku budú mať údajne polovodičovú konštrukciu, čo doplní haptická odozva.

Namiesto fyzického pohybu by tlačidlá poskytovali spätnú väzbu z dvoch ďalších Taptic Enginov vo vnútri iPhonu, ktoré by simulovali pocit pohybu. Podobne funguje tlačidlo Domov na najnovšom iPhone SE alebo trackpad Force Touch na moderných MacBookoch.

Očakáva sa, že štandardné modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus budú mať stále dve fyzické tlačidlá hlasitosti a prepínač stlmenia. Tento scenár vyplýva z iniciatívy jablkovej spoločnosti, v ktorej chce ešte viac prehĺbiť rozdiely medzi základnými verziami a Pro modelmi.

Loopi Eco CaseReklama

V prípade tlačidiel hlasitosti sa však môže jednať o kontraproduktívny krok, ktorý používatelia nebudú považovať za inováciu, ale za zbytočnú zmenu funkcie, ktorú sme si obľúbili. Dá sa preto povedať, že spoločnosť Apple so svojim novým nápadom až zbytočne riskuje.

Aký názor máte na prípadnú zmenu vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pred pätnástimi rokmi sa začal predávať prvý iPhone!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -