Spoločnosť Apple nám už o dva týždne predstaví úplne nový iPhone 15 a práve to je paradoxne najlepšia príležitosť na to, aby ste si zaobstarali aktuálny model iPhone 14. Zariadenie sa teraz po zľavách predáva za nižšie ceny, než za aké sa bude predávať po veľkom mediálnom evente. Dôvod je jednoduchý.

Aj keď základný iPhone 14 nie je ničím revolučný, stále platí, že tento smartfón je minimálne veľmi dobrý. Má k dispozícii veľký 6,1″ OLED displej s vysokým rozlíšením, jasom a tiež možnosťou odomykania cez zmenšený výrez vo vrchnej časti obrazovky, v ktorom sa nachádza systém Face ID. O výkon sa postará stále výkonný čip A15 Bionic (5 nm), ktorý je spriahnutý so 6 GB RAM a radosť vám bude robiť dvojica kvalitných fotoaparátov v zadnej časti. Čo je však najlepšie, je jeho aktuálna cena.

iPhone 14 so 6,1″ displejom sa v čase predstavenia predával za 999 €. Dnes ho, ale po kliknutí na tento odkaz kúpite od 750 €. Na nákupe teda ušetríte veľmi slušných 250 € a užívať si budete hardvér, ktorý je stále dostatočne výkonný aj kvalitný. Veď iPhone 14 podporuje rýchle 20 W nabíjanie, alebo bezdrôtové MagSafe nabíjanie, je vodeodolný vďaka norme IP68 a taktiež disponuje prémiovým spracovaním. Do detailov zlícovaný hliník so sklenenými súčasťami si jednoducho zamiluje každý.

iPhone 14 Plus
Zdroj: YouTube / Dion Schuddeboom / GregsGadgets (úprava redakcie)

Okrem iného tu nájdete aj špeciálnu úpravu skla na displeji s názvom Ceramic Shield, vďaka ktorej sa len tak ľahko nerozbije a aby toho nebolo málo, telefón tiež podporuje 5G pripojenie, má kvalitné reproduktory, dokonalú stabilizáciu obrazu na úrovni senzorov a veľa ďalšieho.

Je to mimoriadne univerzálny produkt, ktorému budete hľadať konkurenta v danej cenovej hladine len veľmi ťažko. Jeho nesporným benefitom je totiž prítomnosť operačného systému iOS.

Nestačí vám 6,1″? Kúpte si iPhone 14 Plus. Tiež je v zľave 

žltý iphone 14 a iPhone 14 Plus
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (snímka obrazovky)

iPhone 14 je so svojim 6,1″ dostatočne kompaktný smartfón, no nie každý zákazník to od neho požaduje. Niekto chce skrátka veľký displej a nezáleží mu na dokonalých fotoaparátoch či extrémnom výkone.

Presne pre takéhoto používateľa je tu iPhone 14 Plus so 6,7″ obrazovkou. Je to lacnejšia alternatíva pre iPhone 14 Pro Max, na ktorej po zľave extrémne ušetríte.

Zariadenie sa v čase uvedenia na trh predávalo za pomerne mastných 1 149 € a ľudia to veľmi neakceptovali. Dnes však iPhone 14 Plus kúpite od 875 €, čo je absolútne vynikajúcu ponuka. Tento smartfón sa od základného iPhonu 14 líši iba väčším displejom a tiež akumulátorom, ktorý má kapacitu až 4 325 mAh. Apple hovorí, že má najlepšiu výdrž batérie, akou kedy disponoval akýkoľvek iPhone.

Prečítajte si tiež  Modelový rad iPhone 15 sa dočká vítanej vychytávky. Bude sa týkať obrazovky smartfónu

Prečo sa oplatí iPhone 14, keď Apple chystá iPhone 15? 

Farebné možnosti iPhone 15
Zdroj: MacRumors

Otázka za milión, na ktorú vlastne vôbec nie je ťažké odpovedať. Je síce pravda, že iPhone 14 už o pár týždňov nebude aktuálny model a vystrieda ho nástupca, no s jeho cenou to pravdepodobne nič nespraví. Paradoxne sa môže stať, že vyletí ešte vyššie.

Apple totiž predaj iPhonu 14 neukončí, ale ponechá ho v ponuke naďalej, ako dostupnejšiu alternatívu za rozumnejšiu cenu podobne, ako to dnes robí pri iPhone 13, alebo iPhone 12.

Keď Apple predstaví iPhone 15, veľa ľuďom nebude dávať medzigeneračná inovácia taký zmysel, ako očakávali a tak si radšej kúpia starší model za výhodné peniaze.

Celkovo sa teda záujem zdvihne a to vyšvihne ceny ročného modelu na vyššiu úroveň, než na akej sú teraz. Tento trend okrem iného ovplyvnia aj Vianoce. Sledujeme ho počas každého roka. Najlepší čas na nákup iPhonu 14 / 14 Plus je preto práve teraz!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -