Čoraz viac sa hovorí o tom, že spoločnosť Apple predstaví úplne nový model iPhonu, ktorý ponesie označenie „Ultra“. Skalní fanúšikovia už vedia, že tento názov pochádza z inteligentných hodiniek Apple Watch Ultra, ktoré sa na Slovensku predávajú v zľave od 865 €. iPhone 15 Ultra by mohol byť predstavený už v roku 2023, pričom sa predpokladá, že ponúkne tie najmodernejšie technológie. Ako ale bude vyzerať? Na to nám skúsil odpovedať šikovný dizajnér Jonas Daehnert.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

V súčasnosti nie je jasné, či iPhone 15 Ultra pôjde v šľapajách Apple Watch Ultra a ponúkne extrémne odolný dizajn, alebo skôr pôjde o technologicky nabitejšiu nadstavbu prémiového modelu „Pro Max“, ktorá ponúkne klasické tvary.

Jonas Daehnert sa pri svojom návrhu držal prvej možnosti a predstavil koncept dizajnu, ktorý určite nebude každému po chuti. Na druhej strane ale vychádza práve z Apple Watch Ultra, pričom využíva titánovú konštrukciu a extrémnu ochranu zariadenia z každej strany. 

iPhone 15 Ultra
Zdroj: Twitter / Jonas Daehnert

Všimnúť si môžete dokonca aj také detaily, ako napríklad vystupujúci rám v prednej časti, ktorý chráni displej v prípade pádu pred kontaktom so zemou. Zariadenie má tiež prekrytý zadný kamerový modul, takže fotoaparáty, ktorých súčasťou by mal byť aj periskop, sú plne chránené z každej strany.

Pozornému oku potom neuniknú ani masívne tlačidlá, nový dizajn pre reproduktory či oranžový nabíjací port, ktorý by už mohol podporovať štandard USB-C. Toto je skrátka dizajn, ktorý by mal prežiť aj apokalypsu.

iPhone 15 Ultra
Zdroj: Twitter / Jonas Daehnert

Autor konceptu uvádza, že jeho zariadenie je aj relatívne hrubé, pričom má mať až 12 milimetrov. Len pre porovnanie iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max majú 7,65 mm, respektíve 7,85 mm. Pozrite si celý dizajn a dajte nám vedieť do komentára, ako sa vám páči. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Máte iPhone 12 či MacBook Air M2? Zvýšte pozornosť pred touto bezpečnostnou chybou!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -