iPhone 15 Pro Max je jedným z najlepších fotomobilov sveta, čomu zaručene pomohla aj technológia vylepšeného päťnásobného zoomu, ktorý vystriedal doposiaľ zaužívaný trojnásobný zoom. Nebola by to však spoločnosť Apple, keby v tomto smere neuplatnila nejaké obmedzenia. No a tie pociťujú majitelia menšieho iPhonu 15 Pro.

Hoci je tento model hierarchicky na rovnakej úrovni, ako iPhone 15 Pro Max, len ponúka kompaktnejšie rozmery, jeho fotoaparát nie je tak dobrý. Dôvodom je fakt, že Apple tu stále používa menší, iba trojnásobný optický zoom. V blízkej budúcnosti sa to, ale podľa najnovšej správy portálu Macrumors zmení.

Zahraničné médium cituje informácie od známeho analytika a leakera Ming-Chi Kua, ktorý má dobré kontakty v dodávateľských reťazcoch. Práve tomu sa podarilo zistiť, že Apple zásadným spôsobom prepracuje teleobjektív pre iPhone 16 Pro so 6,3″ displejom.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Novinka by sa mala dočkať rovnako ako jej väčší braček iPhone 16 Pro Max až päťnásobného optického priblíženia, vďaka čomu nebudú medzi týmito smartfónmi žiadne rozdielnosti.

Prečo sa Apple rozhodol pre takúto zmenu? 

Ak sa teraz pýtate, prečo sa spoločnosť Apple z ničoho nič chystá na takúto zmenu, odpoveď známa nie je. Na druhej strane má mať iPhone 16 Pro väčší až 6,3″ displej na rozdiel od súčasného 6,1″ OLED panelu.

Existuje preto možnosť, že päťnásobný optický zoom nemohol byť v iPhone 15 Pro z konštrukčných dôvodov a nedostatku miesta vo vnútri zariadenia.

Nakoľko však bude iPhone 16 Pro fyzicky väčší, logicky sa sem zmestí viac technológií. Nechajme sa prekvapiť, ako to vo finále dopadne. Každopádne je to konečne dobrá správa aj pre ľudí, ktorým nevyhovujú obrovské uhlopriečky.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Existuje 30 dôvodov, prečo si hneď teraz nainštalovať iOS 16.4. Apple opravilo obrovské množstvo chýb
Môže ťa zaujímať
- Reklama -