Aj napriek tomu, že sa väčší, 4,7″ displej pripravovaného iPhonu 6 nemusí páčiť úplne každému, používatelia si budú naň musieť predsa len nejako zvyknúť. Denník The New York Times dnes uviedol, že Apple pracuje na podobnom systéme ako má v súčasnosti Samsung, One Handed Mode, vďaka ktorému sa bude dať zariadenie pohodlne ovládať aj jednou rukou!

One Hand Mode

Podobné riešenie pri svojom veľkom displeji predstavil začiatkom tohto roka Samsung vo svojom modeli Galaxy S5, kde je možné, aby sa obrazovka zmenšila na danú veľkosť a dala sa pohodlne ovládať aj jednou rukou. Denník The New York Times predpokladá, že podobnú funkciu ponúkne aj Jablková spoločnosť, ktorá je v súčasnosti kvôli väčšiemu displeju, ktorý by mala ponúknuť vo svojom iPhone 6, veľkým terčom kritiky . Redakcia si myslí, že riešenie bude veľmi podobné tomu od Samsungu. Po zadaní určitého povelu by sa mal displej nového iPhonu zmenšiť na 4″, čo by malo vyhovovať najmä používateľom, ktorí doteraz používali iPhone 5/5S s rovnakou uhlopriečkou či 4/4S, ktoré sú ešte stále veľmi populárne a ponúkajú 3,5″. Čo sa týka nás, takúto funkciu by sme v zariadení určite privítali, no je veľmi otázne či ju v iPhone 6 uvidíme, kvôli tomu, že nejde o žiadnu oficiálnu správu a tak je „One Handed Mode“ stále len v dejisku úvah!

note-3-one-handed-operation-645x401
Podobnú funkciu ponúka napríklad aj konkurenčný Samsung – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.