Stredu sa na Apple Keynote, pri predstavovaní iPhone 7 Plus, spoločnosť venovala aj fotoaparátu, ktorý chcela vyzdvihnúť do popredia. Dovolím si tvrdiť, že ide o revolučný fotoaparát, aký tu ešte nebol a Apple stále takpovediac udáva tempo. Poďme ale pekne po poriadku.

iPhone 7

Fotoaparát s optickou stabilizáciou, na akú sme boli zvyknutí len na iPhone 6S Plus sa teraz dostal aj na menší iPhone 7. Okrem toho ale má najnižšiu clonu f/1,8. To znamená viac svetla – lepšie fotografie v zlých svetelných podmienkach a vačšiu hĺbku ostrosti. Pre porovnanie, takéto clonové číslo sa používa aj pri DSLR fotoaparátoch. Lepšie sú už len objektívy s clonou f/1,4(okrem výnimiek samozrejme).

- Reklama -

Aby toho nebolo málo, fotoaparát iPhone dokáže prepustiť až o 50% viac svetla, čo pridáva na kvalite najmä fotkách v horších svetelných podmienkach. K tomu všetkému spoločnosť Apple ešte pridala 4led-kový blesk, pre reálnejšie vykreslenie, ale aj pre už spomínané horšie svetelné podmienky.

camera_hero_large

Nové iPhony so sebou taktiež nesú 6 dielne ojektívy ale aj o 30% efektívnejší senzor fotoaparátu.

Čo sa týka predného fotoaparátu, ten sa posunul taktiež o poriadny kus dopredu a to na 7Mpx, ktorý teraz zachytáva oveľa viac farieb a obsahuje stabilizáciu videa. Čo je skvelé napríklad pri Face Time hovoroch.

design_hero_large

iPhone 7 Plus a jeho dva objektívy (šošovky)

iPhone 7 Plus má pochopiteľne rovnaké vlastnosti fotoaparátu ako jeho menší bratček iPhone 7, akurát je o niekoľko vecí vylepšený. Jednou z nich, na prvý pohľad jasnou a podľa únikov očakávanou je, že má dve šošovky, každá s 12Mpx!

plus_camera_hero_large

Fotoaparát prichádza s dvoma objektívmi, ktoré sú naozaj premyslené a to tak, že jeden z nich je širokouhlý a zaberá široké okolie a blízke objekty. Druhý je teleobjektív alebo inak objektív, ktorý zachytáva fotografie aj na väčšie vzdialenosti. Týmto spojením Apple dokázalo dosiahnuť obroskú kvalitu fotiek a to aj pri zoomovaní.

Fotoaparát iPhone 7 Plus má dvojnásobný optický zoom a až 10 násobný digitálny zoom. Vďaka dvom šošovkám dokáže iPhone pridať veľkú hĺbku ostrosti, tak ako na profesionálnych DSLR modeloch zrkadloviek. Ako? Dokáže rozoznať človeka na fotke a softvérovo vytvoriť jeho plastický model, vďaka čomu je možné „vysunúť“ človeka na fotke do popredia ešte viac.

Už teraz sa tešíme na to, kedy si tohto krásavca budeme môcť vyskúšať aj u nás v redakcií a priniesť detailnú recenziu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk