Pokiaľ ste nás sledovali v uplynulých dňoch, určite ste zaznamenali aj novú správu, ktorá sa týka prekvapivého rozhodnutia spoločnosti Apple.

Hoci doposiaľ ste si mohli svoje zariadenia nechať opraviť s použitím originálnych náhradných dielov výhradne v autorizovaných servisoch, po novom to už celkom platiť nebude.

Firma totižto tieto komponenty už čochvíľa sprístupní na svojom internetovom obchode, aby si ich mohol kúpiť každý. Používatelia budú tiež môcť získať originálne nástroje na opravu Apple produktov, ako aj príručky, v ktorých budú uvedené presné postupy!

Vyjadril sa aj Tim Cook 

No a ak vás zaujíma, aký postoj zaujal ku tejto zmene generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook, jeho výpoveď sa podarilo zaznamenať na video v rámci reportáže a krátkeho rozhovoru od Rich DeMura.

Ako sám prezradil, spoločnosť Apple si uvedomila, že sú tu aj ľudia, ktorí sú veľmi zruční a dokonca majú aj patričné školenia na opravu Apple zariadení.

Prečítajte si tiež  Ako zistiť, či má niekto tajný prístup k vášmu iPhonu alebo iPadu? Je to jednoduché

Práve tí môžu využiť možnosť nákupu originálnych náhradných dielov, ktoré následne použijú v jednotlivých produktoch. Je to oveľa lepšie ako by si kúpili akúkoľvek nespoľahlivú alebo dokonca nebezpečnú náhradu (platí napríklad pre batérie).

Taktiež však Tim počas rozhovoru spomenul, že hoci Apple vytvorí obchod určený na predaj náhradných dielov, firma „svojpomocné opravy“ zákazníkom neodporúča.

Tí spravia oveľa lepšie ak zájdu do miestneho Apple Store obchodu, k resellerovi alebo rovno do autorizovaného servisu, kde sa nachádza tím špecialistov a odborníkov na danú problematiku. Len tak budú mať stopercentnú záruku, že oprava bola vykonaná správne.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiPhoneHacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.