iPhone 7 a iPhone 7 Plus sú produkty, ktoré sú obľúbené v podstate všade na svete a hlavnú zásluhu na tom má aj fakt, že sú na pomery spoľahlivé, aj keď sa tu predsalen objavujú zbytočné drobné chyby, ktoré nám používanie komplikujú. Tak či onak, očividne aj to stačí na to, aby boli vychválené v popredných svetových testoch tak, ako v teste od AnTuTu. Tu dokonca vyšli ako tie najvýkonnejšie smartfóny na celom svete!

Potešenie v sklamaní!

Asi by sme si protirečili, keby sme tu teraz napísali, že sme spokojní so zariadeniami, ktoré nám Apple predstavilo v septembri minulého roka. Neboli zlé, no naše očakávania boli upreté na celkom nový dizajn. Apple ale zobralo ten starý, trošku ho pozmenilo a nalepilo na to celé štítky s označením „7“.

Potešila nás vlastne len nová farebná varianta Jet Black, no a potom ešte všetky tie bonusy, ktoré predošlé generácie iPhonu 6 a 6S nemali. Celkovo sme však z iPhonu 7 a tiež z modelu 7 Plus trošíčku sklamaní.

Na druhú stranu sú to ale zariadenia, za ktoré sa majitelia nemusia hanbiť a hlavný dôvod je ten, že ponúkajú fantastický výkon. Nie je to dokonca len naše tvrdenie.

Hoci 4-jadrový Apple A10 na papieri nevystupuje ako výkonnostný majster sveta v triede, v praxi ukazuje, že dokonalá optimalizácia medzi hardvérom a operačným systémom má jednoducho zmysel a výrobcovia by ju nemali podceňovať.

Silnejší iPhone 7 Plus dosiahol ešte lepší výsledok ako jeho menší braček, iPhone 7. To je z dôvodu, že obsahuje väčšiu operačnú pamäť RAM ale v praxi nejde zas až o taký razantný rozdiel.

Ináč je tu hardvér úplne rovnaký. Ak by sme si porovnali silnejší iPhone 7 Plus s najvyššie umiestneným zástupcom Androidov, OnePlus 3T, zistili by sme, že je tu rozdiel takmer 20 000 bodov. Ešte viac nás ale zaskočil fakt, že sa tu neobjavil žiaden Samsung.

Nevieme, či bol slabý alebo do testu nebol zaradený, ale o tejto možnosti dosť pochybujeme, pretože ide o najväčšieho konkurenta Apple. Medzi prvým a posledným zástupcom je rozdiel slušných 38 000 bodov.

Viac si už pozri sám na grafe, ktorý nám predstavilo AnTuTu. Je síce v nižšej kvalite, ale žiaľ takýto sa nám ho podarilo zohnať, myslíme si ale, že je stále relatívne fajn čitateľný a kto chce, všetky informácie hravo zistí!

Prečítajte si tiež  Bude iPhone vodotesný po výmene displeja?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.