iPhone 7 by sa mal po dlhých rokoch zbaviť 3,5mm audio jack konektora. Ten je takmer pri všetkých smartfónoch už takým štandardom. Zatiaľ nám celkom nie je jasné, prečo to Apple chce urobiť, ale je nám jasné, že to naozaj urobí. Naznačujú to totiž úniky a tiež analytici, ktorí majú takmer vždy pravdu. Dnes sa objavila informácia, že nový iPhone by mohol priniesť bezdrôtové slúchadlá AirPods! 

iPhone 7 bez audio jack konektora

Apple sa tento rok rozhodlo zjavne pre dosť riskantný krok a to priniesť iPhone, ktorý nebude ponúkať 3,5mm Jack. Človek ho tu bude hľadať márne, jednoducho zmizne, Apple sa ho úplne zbaví. Prečo to chce urobiť nám celkom nie je jasné, ale je nám jasné, že sa to stane. Únikov a tiež informácií od rôznych analytikov či ľudí pracujúcich v Apple bolo tak veľa, že to považujeme za také verejné tajomstvo.

- Reklama -

Na internete sa rôznia špekulácie o tom, ako to spoločnosť vyrieši so slúchadlami. Prednedávnom sa na svetlo sveta dostala informácia, ktorá tvrdila, že Apple prinesie špeciálnu redukciu. Tá sa zapichne do Lightning konektora a do nej následne slúchadlá. Takýmto pomerne nepraktickým spôsobom by sme mali počúvať hudbu? To sa nám samozrejme príliš nepáči. Omnoho radšej by sme boli, keby nám Apple prinieslo nové bezdrôtové slúchadlá, ktoré by sme našli priamo v balení s telefónom. Predsalen je iPhone jedným z najdrahších bežne predávaných smartfónov na svete a v tomto Apple nemusí šetriť.

AirPods

Dnes sa objavila nová informácia, ktorá nám prezradila, že sa skutočne môžeme dočkať bezdrôtových slúchadiel. Budú vyzerať podobne ako EarPods, len nebudú fungovať na kábel, ale klasicky cez Bluetooth a ich názov sa mierne pozmení. Nebudú to EarPods tak, ako sa volajú teraz, ale ich názov by sa mal skomoliť na AirPods. Už názov evokuje myšlienku, že budú bezdrôtové.

AirPods - svetapple.sk

Apple to chcelo spraviť tajne

To, že takéto slúchadlá naozaj uvidíme nám  potvrdilo aj to, že Apple si chcelo ich názov potajomky patentovať. Nepodarilo sa to žiaľ tak, ako si to zrejme v spoločnosti predstavovali. Ono totižto nie je úplne ľahké niečo utajiť, najmä ak ide o jednu z najväčších firiem na svete, ktorá je veľmi ostro sledovaní novinármi. A pokúšať sa v tomto prípade niečo si patentovať potajomky je vlastne taký risk. Ak totižto niekto niečo robí tajne a bežne to robí v podstate verejne, niečo na tom bude.

Ak chcelo Apple niečo schovať pred zrakmi verejnosti a týka sa to práve bezdrôtových slúchadiel, asi na tom niečo bude. Žeby ich teda naozaj pripravovalo? Celé si to patentovala spoločnosť Entertainment in Flight LLC. Pod patentom je podpísaný manažér menom Jonathan Brown. Zvláštne je ale to, že Apple zamestnáva človeka s úplne rovnakým menom, ktorý sa stará o právne štandardy. V  redakcií Macrumors sa dokonca podarilo získať dva dokumenty, kde je Johnatan Brown podpísaný, keď ešte pracoval v spoločnosti Rambus. Podpisy síce nie sú celkom identické, ale určite si pozorné oko všimne, že až tak rozdielne zase nie sú.

Uvidíme teda na samotnej Keynote, či sa Apple rozhodne pre bezdrôtové slúchadlá ale vyzerá to tak, že skutočne áno a to nás samozrejme veľmi teší! 🙂

Johnatan Brown - svetapple.sk

Johnatan Brown - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.