Určite si už počul o bezdrôtových slúchadlách Apple AirPods. Spoločnosť ich predstavila ešte v septembri po boku nového iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus, ktorý už žiaľ nepriniesol Jack. Problémom ale bolo, že v balení človek bezdrôtové slúchadlá hľadal márne. Našiel tu len EarPods s Lightning koncovkou. Za AirPods si treba priplatiť, a treba si priplatiť tak veľa, že to odradí hádam aj toho najskalnejšieho fanúšika spoločnosti Apple. Alebo nie? Apple vraj nezvláda výrobu!

O AirPods je vraj veľký záujem!

Slúchadlá AirPods nezačali úplne dobre. Hoci začiatok predaja iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus, pre ktoré boli prvotne pripravené, začal v polovici septembra, slúchadlá sa na trh dostali až niekedy v decembri. Je dosť možné, že tak Apple urobilo úplne cielene, aby v predvianočnom ošiali predalo viacej kusov, no nemyslíme si. Skôr zo začiatku nezvládalo výrobu, prípadne počas nej nastali nejaké problémy, a tak sa na trh dostali až omnoho neskôr, ako sme všetci predpokladali.

Tim Cook bol odchytený v New Yorku na návšteve svojho synovca skupinkou novinárov, ktorí sa ho snažili vyspovedať ohľadom predajov počas vianočného obdobia. Je celkom logické, že Tim Cook nemohol podať žiadne presnejšie čísla a ani informácie. Tie sú zatiaľ tajné a v Apple ich dosť možno ešte stále analyzujú. Tak či onak nám prezradil, že firma predávala ako o dušu a vyjadril sa aj k slúchadlám AirPods. O tie je vraj stále obrovský záujem a dopyt v tomto prípade prevyšuje ponuku, čo znamená veľmi dlhé čakacie doby na tento produkt.

AirPods - svetapple.sk

Nikto oficiálne nevie, čo je na výrobe AirPods také náročné, aby to tak dlho trvalo. Nemyslíme si zas, že sa o ne trhá celé USA a aj keď svojich záujemcov nepopierateľne majú, určite ich nie je toľko, aby Apple produkt nestíhalo vyrábať. Možno, že ide o komplikovaný výrobný proces, okrem samotných dvoch slúchadiel totižto treba vyrobiť aj krabičku, ktorá slúži aj ako PowerBanka a tiež rôzne vnútorné komponenty, ako napríklad čip Apple W1, ktorý sa nachádza priamo v slúchadlách. Výroba možno nie je tak drahá, ale osadenie takého čipu do tak malého priestoru môže byť komplikované. Rovnako ako aj umiestnenie maličkých akumulátorov do každého zo slúchadiel, aby čosi vydržali.

Samozrejme, my môžeme len polemizovať. Možno, že sú slúchadlá naozaj tak fantastické, že sa ani nedajú kúpiť, ale tieto správy treba brať s rezervou. Cenovka $159 zastaví aj najväčšieho fanúšika a tiež človeka, ktorý s peniazmi nemáva problém. Je jednoducho veľmi prestrelená a vidno na nej, že sa Apple snaží zarobiť čo najviac. V teoretickej rovine to tak nemusí byť úplne najšťastnejšia cesta.

Prečítajte si tiež  Kúpiť, alebo nekúpiť iPhone X?

AirPods - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.