Apple je majster sveta najmä v rýchlosti a stabilite svojich zariadení. Každý, kto používa iOS 10 je určite spokojný s tým, ako dokonalo a bezchybne tento systém funguje. Fascinovaný môže byť tiež tým, aký je tento systém rýchly. Reálne iPhone neponúka až také HW ako to vyzerá a konkurenciu aj tak ničí ako na bežiacom páse. Videli sme porovnania so Samsungom. Dnes tu máme ešte väčší oriešok a to je nový OnePlus 5, ktorý má až 8GB operačnej pamäte RAM. Očividne mu to ale stále nestačí, iPhone vyhral!

Neporaziteľný

Aj tak by sme mohli označiť iPhone 7 Plus, ktorý vyhral snáď nad každým jedným zariadením s Androidom v teste spúšťania aplikácií. Dopredu ti prezradíme, že vyhral aj teraz a to proti nemu stojí teda silný súper. OnePlus 5 sa vyznačuje nižšou cenovkou, použitím Androidu, no hlavne silným procesorom a 8GB RAM, čo je pre porovnanie s 3GB v iPhone 7 Plus skutočný rozdiel. Tento rozdiel ale nanešťastie budúci majiteľ nepocíti pri používaní. Ak mal pred tým iPhone, OnePlus 5 ho sklame, alebo aspoň neprekvapí. Rovnako tak je lepší iPhone 7 Plus aj v renderovaní videa. Operačná pamäť teda vôbec nie je všetko, ako sa ukazuje minimálne na tomto videu. Len tak ti prezradíme, že iPhone 7 Plus porazil aj Samsung Galaxy S8 so 6GB RAM.

- Reklama -

Otázka je teda taká, čo vôbec môže poraziť iPhone 7 Plus v tomto teste. Odpoveď na túto otázku necháme na vás, porozmýšľajte. My si ale myslíme, že to najskôr bude iPhone 8 predstavený tento rok, ktorý hranice výkonu posunie zas na inú úroveň, prípadne aspoň potvrdí tú terajšiu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.