iPhone je vyrobený z kvalitných materiálov. Síce si nie sme úplne istý, či je tento materiál tak pevný aby dokázal odolať guľke zo strelnej zbrane avšak môže sa stať, že pri troche šťastia zafunguje ako štít a guľku aspoň odrazí iným smerom. Niečo takéto sa stalo v Las Vegas počas strieľania na country festivale. Jedna z účastníčok ukázala, ako jej iPhone zachránil život!

Tragédia v Las Vegas a tento iPhone

Hoci iPhone nebol vyrobený tak, aby odolával projektilom zo strelných zbraní, sem tam sa ukáže nejaký ten prípad, v ktorom toto zariadenie dokázalo niekomu zachrániť život. Počas strieľania útočníka na festival plný ľudí, kde žiaľ zahynulo až 59 ľudí a ďalších okolo 500 ostalo so zraneniami sa tak naozaj stalo. Účastníčka, ktorá síce nestála v epicentre, kde útočník mieril svojou zbraňou akurát natáčala koncert, keď po prvej vlne začala utekať. Nejaká zblúdila guľka si ale našla cestu aj k jej ruke. V nej držala telefón, ktorý túto guľku zastavil, čím účastníčke zachránil život.

- Reklama -

Žena v tomto prípade si síce nepriala byť zverejnená avšak akonáhle sa dostala do bezpečnej vzdialenosti od celého festivalu, nasadla do taxíka a odišla domov. Po ceste domov ukázala taxikárovi svoj telefón a prezradila mu, že jej práve zachránil život. Taxikár si toto zariadenie vyfotil a následne ho poslal reportérovi priamo zo CNN. Telefóny teda naozaj môžu v náhodných situáciach aj zachrániť život. Dúfajme však, že to nebude potrebné a podobne psychickí narušení jedinci nebudú robiť podobné činy. Hoci, v dnešnom svete je čomukoľvek takémuto zabrániť neuveriteľne ťažké.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.