Najnovšie informácie zo sveta technológií prezrádzajú dôležité a veľmi zaujímavé informácie o iPhone 8 a iPhone 8 Plus, ktoré nebudú také úspešné ako minuloročné modely. Dôvody sú rovno tri a všetky tri dávajú zmysel. Cítiš to podobne?

Model X

Samozrejme, toto čakal asi každý a keby sme to tu nespomenuli, pravdepodobne by ste nás v komentároch ukameňovali. Avšak spomenúť to predsa len musíme. Model X je obrovským lákadlom pre väčšinu tých, ktorí si ešte nekúpili iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Novinky skrátka veľa používateľov nezaujali, pretože už dnes vlastnia iPhone 7 či 7 Plus a inovácia je medzigeneračne údajne nedostatočná. Ak teda pôjdu do niečoho, za čo si majú priplatiť, bude to model X a určite nie 8 a 8 Plus. Veď to by nedávalo zmysel.

- Reklama -

iPhone X - svetapple.sk

Cena

Nehovoríme len o cene samotného iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus. Hoci tu bola politika mierne pozmenená, stále to nie sú výrazné rozdiely. Tie však vznikajú medzi modelom 7 a 8, ktoré sú stále v ponuke. Kým lacnejší z dvojice zakúpiš už za $499 vyššie, model 8 so 64GB variantov stojí až $699. Má síce o 32GB viac avšak $200 je reálne položka, ktorá by kúpu tohto zariadenia určite vedela ovplyvniť. Navyše sa tu tiež prejavuje sila modelu X. Kým za najdrahší model 8 Plus zaplatíš (v Americkom Apple Store) $949, za 64GB model X je to rozdiel len okolo $50 navyše. Pri týchto sumách už človek na takéto „drobné“ čiastky nehľadí a radšej si priplatí za inováciu.

Propagácia

Hoci sa ti to môže zdať trošíčku zvláštne, je asi pravda, že propagácia na iPhone 8 a iPhone 8 Plus bola tento rok omnoho viacej podcenená ako počas minuých rokov. Aj to sa mohlo pripísať menšiemu počtu predaných kusov. Dôvodom je to, že hlavná propagácia na tohtoročný iPhone na seba ešte stále len čaká. Model X sa ešte len začína objavovať na rôznych billboardoch, zatiaľ čo model 8 sa v mnohých prípadoch na billboardoch z minulého roka (keď tu bol iPhone 7) ani len neobjavil.

Samozrejme, názory sa rôznia. Hoci sa predpokladalo, že s iPhonom 8 a iPhonom 8 Plus to bude po stránke predaja pochabé, nie je to celkom pravda. Applu sa práve naopak darí a potvrdili to aj analytici z KGI. Tí nám potvrdili, že predaje sú celkom dobré a rovnako tak túto informáciu potvrdil aj výrobca Foxconn, ktorý má vysoký obrat. Na druhú stranu ale Americké telekomunikačné spoločnosti uviedli, že o iPhone 8 a jeho väčšieho bračeka bol tento rok nižší záujem. Uvidíme na konci roka!

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.