Ak si si myslel, že iPhone X je technologický vrchol, toho, čo nám dokáže Apple predstaviť veľmi si sa mýlil. Už dnes pracuje na ďalších fantastických projektoch, ktoré budeme zaručene milovať. Najväčším skokom budúcnosti by pri tom mal byť kompletne ohybný iPhone, ktorý by sme si teoreticky po otvorení mohli užívať ako iPad a po zložení zase ako kompaktný telefón. Podarí sa to? 

Apple a LG

Jony Ive už včera naznačil, že hoci je iPhone X technologicky veľmi popredu, nie je to ani zďaleka všetko, čo Apple dokáže predstaviť. Možno je to revolúcia na pár rokov ale aj tá sa pominie. Už v roku 2020 by mali nastúpiť ohybné iPhony, respektíve ohybné OLED displeje, ktoré Apple vyvíja v spolupráci so spoločnosťou LG. Nedávno sme mali možnosť dočítať sa, že podobným produktom by sa mal Samusng chváliť už na začiatku budúceho roka. Je veľmi pravdepodobné, že sa mu to podarí, pretože túto správu vydal sám generálny riaditeľ spoločnosti a Samsung má vlastné odvetvie na vývoj a výrobu displejov. Inými slovami, ak v tomto obore má priniesť niekto revolúciu, mal by to byť práve Juhokórejský gigant.

Na druhú stranu ale ani v Apple nechcú byť príliš pozadu a tak sa na konkurenta pripravujú vlastným zariadením. Displeje mu vraj nemá dodávať Samsung ale tento krát skôr spoločnosť LG. Práve s ňou sa má Apple podieľať na financovaní a navrhovaní ohybného displeja, ktorý by bol dostatočne funkčný na to aby si ho Apple mohlo dovoliť použiť v tak kľúčovom produkte akým je iPhone. Práve to, že sa Samsung ponáhľa môže konkurencia využiť a technické nedokonalosti upraviť. Nie nadarmo sa hovorí, že Apple nechce byť prvým, kto s technológiou príde ale chce byť prvý, kto ukáže, ako sa má správne použiť.

Je teda jasné, že iPhone X je revolučný len na niekoľko rokov. Dieru do sveta už však bude môc spôsobiť jeho nástupca s ohybným OLED panelom. Len tak mimochodom, práve tieto dva produkty by mohli Applu vytvoriť stabilný príjem na pribižne 6 rokov dopredu. Čo však príde potom? Hologram? No nechajme sa prekvapiť!

OLED - svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Ako ušetriť za jednu noc 15% batérie iPhonu?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here