Výdrž baterky je v poslednej dobe pre skoro všetkých, ktorí si stiahli iOS 11 doslova katastrofa. Je to trošku smutné, že aktualizácia, ktorá by mala predĺžiť výdrž smartfónu ju paradoxne veľmi skrátila. Preto sa asi ani neočakáva, že výsledky budú dobré v prípade nových iPhonov. Niekedy ale nepravdepodobné veci príjemne prekvapia a tak to bolo aj v tomto prípade. iPhone 8 Plus má vraj najlepšiu výdrž baterky spomedzi úzkej konkurencie. 

Prekvapenie

A nie veľké ale obrovské. iPhone 8 Plus má fantastickú výdrž baterky a to aj napriek tomu, že sa jej kapacita nijakým spôsobom nezmenila. Na grafe nižšie dokonca môžeš vidieť, že táto výdrž prekonáva aj všetky možné konkurenčné zariadenia a to dokonca o celú jednu hodinu. Nezabúdajme ale ani na to, že iPhone 8, teda menší model so 4,7″ displejom a samozrejme aj menšou baterkou si v teste tiež neviedol vôbec zle. Prekonal minuloročný iPhone 7 takmer o hodinu. Aby sme si to rozobrali o čosi presnejšie.

Na tento test as pozreli redaktori z webu phonearea. Porovnávali výdrž baterky súčasných a minulých modelov iPhonu a tiež ostatnej konkurencie. Nutné dodať, že nešlo o testy, ktoré boli sčítané na základe údajov od výrobcov ale o testy, ktoré ponúkli informáciu o stave baterky pri rovnakej činnosti. Phonearea si všetko testovala sama a dospela k zaujímavým výsledkom. iPhone 8 Plus vydrží ešte o 25% dlhšie ako jeho menší bráško, iPhone 8 so 4,7″ displejom. Menší model je však tiež výborný. Minuloročný iPhone 7 Plus predbehol o celých 10%. Medziročný rozdiel medzi iPhonom 8 Plus a iPhonom 7 Plus je teda 35% čo je obrovský skok vpred a je tu oprávnený priestor na otázky, ako je to vlastne celé možné?

Nie, nie je to lepšou baterkou. Tá je v zásade skoro totožná s tou, ktorú mali zariadenia aj minulý rok. Tajomstvo je úplne niekde inde. Nový procesor A11 Bionic totižto neposkytuje len fantastický výkon ale aj energetickú úsporu. V tomto prípade ale nejde len o plané reči samotnej firmy ale o reálne čísla, ktoré si môžu používatelia odsledovať aj sami. Medziročný rozdiel tvorí až 1/3 a to je skutočne moc.

iPhone 8 Plus - svetapple.sk

Osobne používam iPhone 7 Plus každý jeden deň a v podstate non-stop. Baterka mi vydrží zhruba jeden deň aj keď v tomto prípade po aktualizácií na iOS 11 je to citeľne horšie. Keby ale všetko išlo tak ako má, myslím si, že s výdržou iPhonu 8 Plus by som mohol bez väčších problémov fungovať aj dva celé dni. Uvidíme, čo nám ešte ukáže iPhone X ale o moc lepšie to nebude. Samotné Apple priznáva, že výdrž je malinko horšia ako na iPhone 8 Plus. V oficiálnych dokumentoch uvádza rozdiel približne jednej hodiny.

Prečítajte si tiež  ÚNIK: iPhone 16 prinesie obrovskú zmenu. Dočkajú sa jej všetky modely a týka sa čipov

Reálne bude teda toto zariadenie niekde medzi iPhonom 8 a iPhonom 8 Plus. To je ale fantastický výsledok. Predpokladáme že oproti minuloročnému iPhonu 7 Plus pôjde o nárast približne 20%. TO ale vôbec nie je zlé!

Baterka - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.