Pár dní nás delí od odhalenia celoročnej práce spoločnosti Apple, ktorej výsledkom by mal byť jubilejný telefón predstavený k 10. výročiu od príchodu prvej generácie iPhonu. Prinesie množstvo zmien a doteraz sme ho označovali ako iPhone 8. Názov nám síce sedí v postupnosti avšak toto zariadenie môže dostať úplne iné meno. Zamyslel si sa už nad tým? 

iPhone …?

Každá jedna generácia iPhonu je niečim špeciálna, prináša nejaké novinky a vždy aj nový názov. Tento rok sa dočkáme poriadnej zmeny a to možno nie len po tej technickej a vizuálnej stránke ale pokojne aj po stránke názvu budúceho zariadenia. Novinka z Cupertina by mala priniesť názov iPhone 8, minimálne tak sa o tomto telefóne vo všeobecnosti hovorí. Realita ale môže byť celkom iná, možno, že príde iPhone s celkom iným omnoho výstižnejším názvom.

- Reklama -

V minulosti sa to už stalo

Ak sa pozrieme do minulosti, zistíme, že sa to pár krát už stalo aj keď nie vyslovene pri iPhone. Napríklad taký MacBook Air „nahradil“ 12″ MacBook. Zariadenie však už neponúka prídavok „Air“. Rovnako tak sa to stalo aj po príchode iPadu 2. Apple len niekoľko mesiacov na to predstavilo iPad s Retina displejom (všeobecne označovaný ako „iPad 3“, no oficiálne sa tak nikdy nevolal). Neskôr sa iPad zmenil na „Air“ a neskôr „Air 2“. Netrvalo dlho a dočkali sme sa aj modeli iPad Pro!

Nebolo by to teda vôbec prekvapenie, keby Apple nazvalo novinku napríklad „The New iPhone“, „iPhone Aniversary“, „iPhone Pro“ a podobne. Alternatívnych možností je naozaj veľa a pokiaľ by sa pre ne Apple rozhodlo dávalo by nám to zmysel. Predsa len ide o významné predstavenie, ktoré prináša veľa zmien napríklad v ovládaní, je to jubilejný model k 10. výročiu od predstavenia prvej generácie a už dnes sa o ňom vo veľkom hovorí. Nový, možno trošku luxusnejší názov, prípadne také meno, ktoré by ho dávalo trošku do popredia oproti ostatným modelom v ponuke by určite nebolo na škodu.

Apple si ale musí dať pozor

Na jednu vec si ale v Cupertinskej spoločnosti musia dať poriadny pozor a to na to, aby to celé nedoplietli. Netvrdíme, že by sme mali problém zorientovať sa v ponuke iPadov ale niekto, kto tomu celkom nerozumie takýto problém predsa len mať môže. Vystriedalo sa tu množstvo názvov a prídavkov ako „Pro“, „Air“, „1,2“, „The New“ a podobne. Je teda otázne či sa Apple rozhodne riskovať aj pri svojom najdôležitejšom produkte, ktorý tvorí zhruba 65% všetkých ziskov spoločnosti. Na túto otázku sa dozvieme odpoveď až o 6 dní, kedy bude novinka predstavená a dovtedy nám ostáva len hádať a špekulovať, ako sa vlastne bude volať. Svoj názor na túto tému môžeš vyjadriť v komentároch na Facebooku. Myslíš, že sa bude volať iPhone 8 alebo Apple zvolí iné meno?

iPhone 8 sa možno vôbec nebude volať iPhone 8 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.