iPhone 9 má byť predajný hit!

0

iPhone patrí globálne medzi najpredávanejšie produkty vôbec. Samozrejme nerátame tu produkty bežnej spotreby. Hoci má dlhodobo najlepšie predajné výsledky, Apple chce ešte viac a tento rok preto aj poriadne zabojuje. Predstaví 3 nové zariadenia. 2 nahradzujúce súčasné X-ko a jedno, ktoré bude nahrádzať model 8/8 Plus.

iPhone 9

Hoci bude najväčšia pozornosť kladená predovšetkým na nástupcu iPhonu X a jeho Pluskovú verziu, pozrime sa na zariadenie, ktoré zoženie dosť pravdepodobne ešte väčšiu slávu a záujem zo strany spotrebiteľov. Bude ním iPhone 9, ktorý príde ako nástupca „lacnejšieho“ iPhonu s mnohými technológiami prebratými z X-ka. Rok 2018 bude jednoducho pre Apple veľmi zaujímavý a pokiaľ poteší nás, zákazníkov, pravdepodobne sa dočká ešte lepšieho predajného výsledku ako tomu bolo v 2017 či v 2016, kedy padali rekordy.

iPhone 9 príde ako nástupca modelu 8/8 Plus ale nemusíš sa báť, už aj toto zariadenie prevezme to najzaujímavejšie z X-ka. Hovoríme teda o displeji bez rámčekov a Face ID. V tomto bude ale tiež malý rozdiel. Displej by mal byť v prvom rade o čosi väčší, uhlopriečka by mala dosahovať 6,1″, no a v druhom rade by mal fungovať na technológii LCD (teda nie OLED). Samozrejmosťou tu potom bude také Face ID, aké poznáme na iPhone X. Súčasťou má byť aj 3D Touch!! Výkričníky sme napísali preto, lebo len prednedávnom riešili analytici, či s ním model 9 vôbec príde. Odpoveď ale znie celkom jasne, áno príde!

Dizajn sa tiež bude odvíjať od X-ka. Z prednej strany teda očakávajme v hornej časti dosť výrazný výrez, no a zo zadu potom jednoduché oblé línie. Rozdiel tu bude v tom, že rám bude hliníkový a nie z chirurgickej ocele. Ďalšia vec bude tá, že iPhone 9 nepríde s dvojitou šošovkou fotoaparátu. Mal by ale dostať niečo ešte lepšie, ako iPhone 8, čo znamená fantastický výsledok pri fotkách.

Tak ako na dizajne, Apple tu ušetrí aj na baterke. Tá nebude mať tvar do písmena „L“ tak ako to má iPhone X ale prinesie klasický obdĺžnik. Znamená to horšiu kapacitu a tým pádom aj horšiu výdrž.

Cena a predaje

Hoci je iPhone 9 ešte stále len vo forme rôznych špekulácií, už dnes sa rieši jeho cena. Ani by sme o tom neinformovali, keby o nej nehovoril asi najznámejší a najpresnejší Apple analytik, Ming-Chi Kuo. Podľa jeho slov by mal model začať na úrovni $699 a končiť niekde pri $799. Nie je ale vylúčené, že to bude celé posunuté o $100 vyššie.

V prípade, že by začínal na spodnej hranici, Apple by si údajne malo dať vyrobiť približne 105-115 miliónov kusov tohto zariadenia, pretože oň počas prvých troch mesiacov bude neuveriteľný záujem. Ak bude cenovka atakovať hranicu cca $900 Apple si dá vyrobiť o čosi menej zariadení „len“95-105 miliónov kusov. Prirátajme k tomu ale nejaké tie predaje navyše z vrcholných verzií a zo starších iPhonov a zistíme, že Apple má našliapnuté na ten najúspešnejší rok v histórii (minimálne čo sa iPhonu týka).

iPhone 9 príde s väčším displejom na celej prednej strane - svetapple.sk

iPhone 9 príde s väčším displejom na celej prednej strane – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk