Technologickí výrobcovia sa aj v čase ekonomickej a zdravotnej krízy snažia osloviť zákazníkov novými zariadeniami. Výnimkou nie je ani Xiaomi, ktoré vydalo úplne nový smartfón Mi 10 Lite 5G. Obsahuje super-rýchlu sieť, kvalitný displej, výkonný procesor a 4 fotoaparáty. Toto všetko dostanete za cenu, ktorá je o 130€ nižšia ako predpokladaná cena iPhonu SE 2 (iPhonu 9).

Xiaomi predstavilo Mi 10 Lite 5G za 349€

Pokiaľ budú chcieť používatelia lacný a dostupný iPhone, pravdepodobne nebudú rozmýšľať nad ničím iným, ako nad modelom SE 2 (9). Toto zariadenie bude vychádzať z iPhonu 8, ponúkne jeden z najvýkonnejších procesorov na svete (A13 Bionic), 4,7″ LCD displej s 326ppi, 3 GB RAM, kvalitný 12 Mpx zadný fotoaparát (7 Mpx Face Time kameru) a 64 GB úložisko. Všetko v balíčku za 399$ a v EU za 489€.

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
iPhone SE 2 (iPhone 9) dizajn

Na pomery Apple sa to celkom oplatí. Na druhej strane nie je vylúčené, že sa potencionálni záujemcovia pozrú aj na konkurenciu. Tá ponúka oveľa viac, za menej. Xiaomi predstavilo svoj nový, dostupný smartfón, Mi 10 Lite 5G. Jeho technické špecifikácie sú na vysokej úrovni.

Čo presne Xiaomi Mi 10 Lite 5G ponúka?

Začať by sme mali asi tým najdôležitejším. Displej tohto zariadenia má uhlopriečku 6,57″ a ponúka Full HD+ rozlíšenie pri 392 ppi. Technológia je AMOLED. „Pod kapotou“ nájdeme mimoriadne výkonný 8-jadrový procesor Snapdragon 765G a Adreno 620 GPU.

Spolupracovať má s operačnou pamäťou 6 GB LPDDR4X RAM. Základné úložisko poskytne 64 GB a používateľ bude môcť zvoliť aj drahšiu verziu, so 128 GB. Smartfón podporuje 5G!

Zaujímavo to má vyzerať aj na zadnej strane. Xiaomi svojej novinke Mi 10 Lite 5G nadelilo hneď 4 šošovky fotoaparátu. Hlavný čip má pri tom až 48 Mpx a ponúka kvalitný LED blesk. Okrem toho je tu však aj ultraširokouhlý objektív, senzor pre hĺbku ostrosti a tak isto špeciálny objektív, určený na makro fotografie. Na prednej strane nájdeme selfie kameru s rozlíšením 16 Mpx. Postarala sa tu o malinký a decentný výrez v strede.

iPhone SE 2 (iPhone 9) to bude mať ťažké. Xiaomi predstavilo silného konkurenta za 389$.
iPhone SE 2 (iPhone 9) to bude mať ťažké. Xiaomi predstavilo silného konkurenta za 349€.

Telefón síce neponúkne Face ID tak, ako vlajkové lode od Apple, ale ani to od neho nemôžeme očakávať. Dobrou správou je zakomponovanie senzora otlačkov prstov priamo do displeja, čo uľahčí jeho používanie. Nabíjanie bude prebiehať pomocou USB-C a telefón poskytne aj klasický 3,5mm audio jack. Prítomná je aj NFC konektivita a Dual SIM.

Na záver dôležitá informácia ohľadom akumulátora. Ten prináša kapacitu na úrovni 4 160 mAh a môžete ho nabíjať pomocou 20W nabíjačky (teda veľmi rýchlo). Menšou daňou bude potom vyššia váha, na úrovni až 192g (pre porovnanie, iPhone 11 Pro má „len“ 188 gramov).

Prečítajte si tiež  Nový Mac Studio odhaľuje slovenské ceny. Koľko zaplatíme za prémiový počítač?
iPhone SE 2 (iPhone 9) to bude mať ťažké. Xiaomi predstavilo silného konkurenta za 389$.
iPhone SE 2 (iPhone 9) to bude mať ťažké. Xiaomi predstavilo silného konkurenta za 349€.

Obstarávacia cena na nízkej úrovni (tak ako vždy)

To čím bude chcieť Xiaomi určite osloviť svojich zákazníkov pri novinke Mi 10 Lite 5G bude určite nízka cena. Samozrejme treba rátať s tým, že hoci je smartfón skutočne „naložený“, používa Andorid a to nie je nikdy také spoľahlivé a dokonalé, ako konkurenčný iOS. Je to ale daň za technológie, o ktorých sa možno nebude snívať ani nástupcovi dostupného iPhonu SE 2 (iPhonu 9), ktorý by mal byť predstavený v dohľadom čase.

Základná verzia začína na úrovni 389$. V Európe by sa ale mala predávať už od 349€! Len pre porovnanie predpokladané ceny za Európsku verziu iPhonu SE 2 (iPhonu 9), sú na úrovni 489€!

To je neuveriteľný a zásadný rozdiel. V oboch prípadoch sa pri tom jedná o 64 GB varianty. Tu treba teda skonštatovať, že Apple to na trhu so svojim smartfónom (ktorý zdieľa platformu z roku 2014) nebude mať vôbec jednoduché. Do čoho by ste išli radšej vy?

iPhone SE 2 (iPhone 9) to bude mať ťažké. Xiaomi predstavilo silného konkurenta za 389$.
Xiaomi Mi 10 Lite 5G je len 349€. Dostupný bude v máji – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.