Konkurencia nikdy nespí a občas sa jej podarí vymyslieť jednoduchú funkciu, s ktorou potom Apple čaká mesiace či roky kým ju nasadí. Povedzme bezdrôtové nabíjanie. Teraz už ho máme a iPhone bude vedieť bezdrôtovo nabíjať AirPods či iné iPhony čoskoro.

3iPhone bude vedieť bezdrôtovo nabíjať AirPods či iné iPhony

Až od roku 2017 môžeme nabíjať bezdrôtovo – svetapple.sk

Smartfóny s Androidom podporujú bezdrôtové nabíjanie technológiou Qi už niekoľko rokov. Apple s týmto prišiel po prvý krát v iPhone X a iPhone 8/8 Plus v roku 2017, teda pomerne neskoro. Vyvíjal svoju vlastnú technológiu, ktorú sme doteraz nemali možnosť vidieť.

Akosi však inžinieri postupne prišli na to, že to na čom pracujú jednoducho ešte nemôže fungovať a tak museli použiť riešenie, ktoré už niekoľko rokov používal napríklad Samsung, Huawei či zariadenia spoločnosti Xiaomi.

Nevadí. Doteraz toto nabíjanie fungovalo len na klasickom princípe. Po novom sa môže rozšíriť o funkciu, s ktorou opäť prišla konkurencia už pár rokov dozadu. Naše iPhony budú môcť nabíjať iné iPhony či zariadenia, ktoré podporujú bezdrôtové nabíjanie (napríklad obal na AirPods 2).

Späť
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.