iPhone a jeho nový rekord

Aj v časoch pandémie sa novým smartfónom darilo viac ako dobre. Podľa odhadov analytikov sa na trhu v USA odoslalo k zákazníkom približne 14,9 milióna zariadení, počas decembra 2020, čo je zhruba rovnako, ako v decembri 2019. Hoci sa toto číslo nijako zásadne nezmenilo, odlišná bola distribúcia predajov.

Podpísal sa pod to najmä iPhone 12 s podporou 5G siete, kde Apple pocítilo extrémny záujem. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa niektoré modely ešte stále nedajú zohnať ani na Slovensku.

- Reklama -

Dáta získané od Counterpoint Research prezrádzajú, že trhový podiel jablkových smartfónov bol v decembri 2020 na úrovni 64%. To je rekord. Ak by sme sa pozreli na rovnaké obdobie v roku 2019, bavili by sme sa o číslach na úrovni „len“ 49%. Od januára do septembra 2020 to bolo potom 45%.

Čísla vystrelili prakticky už koncom októbra, kedy sa iPhone 12 dostal do predaja. V tom čase podiel narástol na 52%. Novembrové doplnenie ponuky o iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max pokračovalo na 64% a táto istá hodnota sa udržala aj v decembri.

Aj keď sú tieto údaje viac ako priaznivé, analytici sú s vyhliadkami do blízkej budúcnosti o niečo skeptickejší. Apple bude v najbližších dvoch rokoch inovovať modelovú radu 12, čo v praxi znamená, že záujem bude nižší. Každopádne, Apple vykročilo do roku 2021 lepšie, ako kedykoľvek predtým.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJphonearena
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.