iPhone a jeho nový rekord

Aj v časoch pandémie sa novým smartfónom darilo viac ako dobre. Podľa odhadov analytikov sa na trhu v USA odoslalo k zákazníkom približne 14,9 milióna zariadení, počas decembra 2020, čo je zhruba rovnako, ako v decembri 2019. Hoci sa toto číslo nijako zásadne nezmenilo, odlišná bola distribúcia predajov.

Podpísal sa pod to najmä iPhone 12 s podporou 5G siete, kde Apple pocítilo extrémny záujem. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa niektoré modely ešte stále nedajú zohnať ani na Slovensku.

Dáta získané od Counterpoint Research prezrádzajú, že trhový podiel jablkových smartfónov bol v decembri 2020 na úrovni 64%. To je rekord. Ak by sme sa pozreli na rovnaké obdobie v roku 2019, bavili by sme sa o číslach na úrovni „len“ 49%. Od januára do septembra 2020 to bolo potom 45%.

Čísla vystrelili prakticky už koncom októbra, kedy sa iPhone 12 dostal do predaja. V tom čase podiel narástol na 52%. Novembrové doplnenie ponuky o iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max pokračovalo na 64% a táto istá hodnota sa udržala aj v decembri.

Aj keď sú tieto údaje viac ako priaznivé, analytici sú s vyhliadkami do blízkej budúcnosti o niečo skeptickejší. Apple bude v najbližších dvoch rokoch inovovať modelovú radu 12, čo v praxi znamená, že záujem bude nižší. Každopádne, Apple vykročilo do roku 2021 lepšie, ako kedykoľvek predtým.

Prečítajte si tiež  Apple už čoskoro spustí aplikáciu pre počúvanie klasickej hudby. Čo ponúka Apple Music Classical?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJphonearena
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.