Spoločnosť Huawei sa snaží zaujať svojich zákazníkov predovšetkým dostupnými zariadeniami s nižšou cenou. Ako sa ale ukazuje, nie je to jediná priorita tejto čínskej firmy. Dnes sa na trh dostal smartfón, Huawei Mate Xs, za ktorý zákazníci zaplatia 2499€. Dostupný bude aj na Slovensku.

iPhone je drahý? Nový smartfón od Huawei stojí 2499€!

Čínsky výrobca v poslednej dobe prináša na trh inovácie, ktoré sú síce zaujímavé, ale aj veľmi drahé. Ako sme už uviedli v nadpise, spoločnosť Huawei dnes predstavila nový smartfón, ktorého cenovka je ďaleko za tým, čo považujeme za rozumné.

Ak sa vám zdá súčasný iPhone XS Max s 512 GB úložiskom drahý (cca. 1600€), tak v tomto prípade budete prekvapení. Čínsky technologický gigant si pýta za svoje nové zariadenie až 2499€. Je to možno veľa, ale na druhej strane je tento produkt plný tých najmodernejších technológii, ktoré nemá v súčasnosti ani spoločnosť Apple.

Medzi jeho hlavné výhody patrí napríklad možnosť zväčšíť „základný“ 6,6″ displej až na 8″ uhlopriečku. Z veľkého smartfónu teda ľahko môžete vytvoriť tablet, ktorého rozmery budú na úrovni iPadu mini. To znie veľmi lákavo. Telefón na to bude samozrejme využívať technológiu OLED s tým, že samotné rozlíšenie displeja bude 2200×2480 px.

Huawei Mate Xs bude samozrejme podporovať najmodernejšiu 5G sieť. Pod kapotou nájdeme výkonný procesor Kirin 990 a kooperovať bude s 8 GB operačnej pamäte RAM. Čo sa týka akumulátora, tento skladací smartfón prinesie 4500 mAh s možnosťou 55W nabíjania. Znamená to, že na 85% ho doplníte približne za 30 minút.

Na jednej strane sa teda jedná o poriadne drahú záležitosť avšak na strane druhej predstavuje špičkové technológie, ktoré dnes nedokáže ponúknuť ani Apple (ako sme už uviedli vyššie).

Skladacie smartfóny môžu byť budúcnosť, ale v prvom rade sa bude musieť nájsť niekoľko priekopníkov, ktorí ich začnú predávať (aj keď za šialené sumy). Do komentára nám skúste napísať, či sa vám novinka z dielne spoločnosti Huawei páči a či by ste za ňu boli ochotní zaplatiť sumu 2499€.

zdroj: Zive.sk

Prečítajte si tiež  Sony nám možno prezradilo, že v iPhone 7 budú dva fotoaparáty!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -