Ešte predtým ako začneme, musíme si popísať spôsob testovania. Všetky štyri zariadenia boli nabité na 100% a tak isto vykazovali 100% zdravie batérie. Autor na ne nainštaloval tú istú verziu iOS 14 + aplikácie, ktoré boli predmetom skúšky. Toto sú výsledky.

3. iPhone SE 2. generácie (1810mAh)

iPhone SE 2. generácie stelesňuje starý dizajn s novými technológiami. Škoda však, že nezdedil aj o niečo väčší akumulátor. Vzhľadom na už existujúcu platformu to asi nebolo možné.

Vo vnútri nájdeme len 1810 mAh batériu, ktorú považujeme za silný podpriemer. Aby sme však boli féroví, 6 hodín a 7 minút na jedno nabitie je celkom postačujúca hodnota.

Hovoríme o neustálom používaní, takže v rámci jedného dňa pravdepodobne vydrží. S drahšími verziami sa to ale nedá porovnávať.

2. iPhone 12 mini (2227mAh)

Veľkým prekvapením je iPhone 12 mini. Tento model má menšie rozmery, ako iPhone SE 2. generácie, no napriek tomu sa doň zmestila väčšia batéria. 5,4″ model hostí 2227 mAh akumulátor. Ten sa postará o výdrž na úrovni 8 hodín a 39 minút.

Svoju úlohu tu zohráva aj modernejší procesor A14 Bionic, vyrobený 5nm procesom. Ak sa niekto obáva najmenšieho aktuálne predávaného smartfónu (od Apple), kvôli slabej výdrži batérie, myslíme si, že to vôbec nie je na mieste. Toto zariadenie dopadlo úplne fantasticky.

1. iPhone 12 (2885mAh)

Na záver tu máme očakávaného víťaza, iPhone 12 so 6,1″ displejom. Jeho výsledok nás vôbec neprekvapil, pretože ponúka ďaleko najväčší akumulátor s kapacitou 2885 mAh.

Telefón vydržal až 9 hodín a 57 minút, čo je z nášho pohľadu dosť aj na dva dni v rámci jedného nabíjania. Pokiaľ uvažujete nad iPhonom 12, v tomto smere naozaj nemáte čo riešiť. Výdrž batérie je príkladná.

Pozrite si celý test kliknutím na tento odkaz a do komentára nám napíšte, čo si o tom myslíte. Ktorý iPhone by vám vyhovoval najviac v pomere cena/veľkosť/výdrž?

Prečítajte si tiež  Ak bude iPhone 12 začínať na 549$, zlacnieť by mohol aj iPhone SE 2. generácie.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.