Apple bude tento rok pokračovať druhou generáciou modelu XR. Hoci sa to nepredpokladalo aj tento produkt mierne zmení dizajn. Podľa všetkého to spoznáme najmä na základe zadnej šošovky fotoaparátu. Tá bude hranatá rovnako ako na modeloch XS 2 a XS 2 MAX. Pribudnú nové farby.

iPhone XR 2 zmení dizajn, nie však spredu

O tom, že iphone XR 2 zmení dizajn sa zas toľko nešpekulovalo. Ako sa ale ukazuje Apple chce aj v tomto segmente vykonať menšiu zmenu. Z prednej strany ale zmena nepríde.

Tu bude telefón prakticky identický s minuloročným modelom. Stretneme sa teda so šičšími hranami, veľkým 6,1″ LCD displejom či výrazným výrezom pre Face ID podobne ako to majú aj vlajkové lode jablkovej spoločnosti. Tvarovo aj rozmerovo bude ináč zariadenie zase rovnaké. To znamená, že prinesie zaoblené hrany po stranách a o čosi hrubšie telo ako jeho súrodenci.

iPhone XR 2 zmení dizajn. Čo naň hovoríte? - svetapple.sk
Dizajn bude podobný ako iPhone XS 2 a XS 2 MAX – svetapple.sk

Zadná strana

Ak sa niečo výraznejšie zmení, tak to bude práve zadná strana zariadenia. Pribudne tu druhá šošovka fotoaparátu a umiestnená má byť v podobnom štvorci ako nám to naznačujú úniky z vlajkových lodí. Pri nich sme ale zvyknutí ešte o jednu šošovku navyše. Sami sme prišli s rendermi, ktoré ukazovali akou cestou by sa mohol dizajn iPhonu XR 2 vyvíjať.

To, že má druhú šošovku fotoaparátu sme brali tak, že automaticky siahne po riešení, ktoré dnes Apple využíva pri modeloch XS. Nestalo sa ale tak a jednoduchý a decentný dizajn bol vymenený za niečo, s čím možno nie sme úplne stotožnený. Ale to nevadí. Súdiť budeme až vtedy, keď si iPhone XR 2 reálne chytíme do ruky.

Ešte na záver dodáme prekvapenie a to fakt, že novinka má prísť až v šiestich farebnýh prevedeniach. Pribudnú sem dve úplne nové farby, ktoré sme doteraz nepoznali. Jedná sa o zelenú a levanduľovú. Napokon to vyzerá tak, že tento produkt bude poriadna bomba!

iPhone XR 2 zmení dizajn. Čo naň hovoríte? - svetapple.sk
iPhone XR 2 zmení dizajn. Čo naň hovoríte? – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here