Koncom tohto roka by sme sa zo strany spoločnosti Apple mali dočkať predstavenia aspoň desiatich nových zariadení naprieč všetkými kategóriami. V talóne nebudú chýbať ani zástupcovia počítačov Mac a ich príslušenstva v podobe externých displejov.

Apple pracuje na novom externom monitore pre Mac, ktorý dostane zaujímavú funkciu. Tá bude spočívať v tom, že keď monitor ho nepoužívate, automaticky sa prepne do úsporného režimu a môže fungovať ako inteligentný displej pre smart domácnosť.

S týmto zistením prišiel ako prvý analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý tvrdí, že gigant z Cupertina vyvíja hneď viacero nových monitorov. Z nich by niektoré mali nahradiť prémiové zariadenia Studio Display a Pro Display XDR. Tretí monitor bude mať spomínané inteligentné funkcie v pohotovostnom režime vďaka zabudovanému čipu z iOS zariadení.

Apple pracuje na novom inteligentnom monitore

Nebolo by to prvýkrát, čo by bol čip triedy A použitý v externom displeji. Spoločnosť Apple už vo svojom súčasnom 27″ monitore Studio Display používa čip A13 Bionic, no jeho funkčnosť je obmedzená na obsluhu funkcií fotoaparátu a reproduktorov. To platí aj pre vychytávky ako Center Stage a priestorový zvuk.

Apple display a Mac Studio
Zdroj: Sanitascorporis

Použitie čipu z iPhonov na napájanie samostatných inteligentných funkcií, keď je monitor nečinný by mohlo mať aj niekoľko ďalších výhod. Mohli by sme sa dočkať zavedenia funkcie StandBy, ktorá bola predstavená pre iOS 17. V hre je aj zavedenie widgetov pre centrum inteligentnej domácnosti.

Čo by ste povedali na inteligentný monitor z produkcie Apple, ktorý by ponúkol tieto funkcie? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Prečítajte si tiež  Klasický MacBook Air s procesorom M1 vás nemusí stáť ani 900 €. Kúpite ho neskutočne lacno

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here