iPhone sa dnes kradne ako autá. Neoplatí sa ako kus ale skôr ako náhradné diely. Dôvodom je fakt, že sa veľmi ťažko sprevádzkuje ako ho má používateľ uzamknutý na iCloud. Prečítajte si neičo o téme “iPhone: Zlodeji sú stále sofistikovanejší.”. Dnes už majú iné metódy ako vás okradnúť o 1000€ produkt.

3iPhone: Zlodeji sú stále sofistikovanejší.

Zariadenia od spoločnosti Apple sú notoricky známe tým, že sa do nich prakticky nedá dostať. Na to aby ich zabezpečenie zlodeji či hackeri prelomili musia použiť omnoho sofistikovanejšie techniky ako pri iných zaradeniach. Ani to napokon v 99% prípadoch nebýva úspešné. Predsa len sa ale objavila nová taktika, ktorú nám prezradil používateľ Redditu. Spôsobom akým sa môže niekto zmocniť vášho zariadenia je extrémne nevyspytateľný a šikovný.

Ak máte zariadenie zabezpečené pomocou “Find my iPhone”, teda funkciou uzamknutia v prípade straty, ktorá chráni vaše zariadenie pred vymazaním a opätovným predajom zariadenia, majte sa na pozore. Bez vášho hesla prípadne autorizácie je zlodejovi iPhone ako celok zbytočný (jedine keby ho rozobral, môže na ňom zarobiť niekoľko “stoviek”). Na to aby sa vaše zariadenie odhlásilo z iCloud môžu používatelia použiť rôzne techniky. Sú to techniky “gunpoint” či oveľa sofistikovanejšie “phising”. Prečítajte si autentický príbeh používateľa.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here