Apple sa začalo výrazne sústrediť na Čínsky trh približne v roku 2014. Odvtedy tu vo veľkom expanduje a predáva milióny zariadení ročne. To jej vytvára obrovské zisky. December 2019 bol pre spoločnosť mimoriadne vydareným. Predaj iPhonu sa jej medziročne zvýšil až o 18,7%.

iPhonu v decembri stúpol predaj v Číne o vyše 18%!

Predstaviť iPhone 11 a znížiť jeho cenu oproti predchodcovi bol evidentne dobrý krok. Podpísalo sa to aj na celosvetových predajoch tohto modelu na Vianoce. Žiaden iný smartfón na svete nezaznamenal počaš Vianoc toľko aktivácii ako práve iPhone 11. Dokopy držal viac ako 6% podieľ na trhu (spomedzí všetkých ostatných predaných telefónov!).

- Reklama -

Dnes zverejnila agentúra Bloomberg informáciu, ktorá prezradila že pod toto číslo sa čiastočne podpísala aj Čína. Jablková spoločnosť tu počas decembra 2019 predala až o 18,7% viac zariadení, ako tomu bolo v rovnakom období, v roku 2018. Dokopy sa podarilo doručiť zákazníkom celkovo až 3,18 milióna kusov iPhonov na tomto trhu za jediný mesiac.

iPhonu v decembri stúpol predaj v Číne o vyše 18%!
iPhonu v decembri stúpol predaj v Číne o vyše 18%

Tieto údaje boli získané z Čínskej akadémie informačných a komunikačných technológii. Je jasné, že medzi najaktivovanejšie zariadenia patrili v Číne iPhone 11 a iPhone XR. Svojou uhlopriečkou, rozmermi, technológiami ale aj cenovkou sú pre tento trh ako stvorené.

Pomôcť mohol ale aj špičkový iPhone 11 Pro, či jeho väčšia verzia 11 Pro Max. Medziročne sa všetky modely posunuli z hľadiska výkonu, výdrže batérie, technológii a podobne príjemným smerom dopredu, aj keď stále nešlo o revolúciu ako v roku 2017.

Tej by sme sa mohli dočkať až v roku 2020. Podľa všetkého príde dokopy 5 nových iPhonov. Bude medzi nimi samozrejme aj dlho očakávaný SE 2 a až dva modely s označením 12. Okrem iného prídu na trh samozrejme aj zariadenia s označením Pro.

4 z 5 modelov budú podporovať aj super-rýchlu sieť 5G. Tak isto budú mať už všetky zariadenia štandardne OLED displej a nie LCD ako v prípade iPhonu 11 (či XR) dnes. Moc sa na to teda tešíme a dúfame, že Apple predstaví iPhony, po ktorých budú používatelia vyslovene túžiť. Jednoznačne na to má našliapnuté. Už to len nepokaziť.

iPhonu v decembri stúpol predaj v Číne o vyše 18%!
iPhonu v decembri stúpol predaj v Číne o vyše 18%! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.