Popravde, dlho sme uvažovali, či vypustiť do sveta recenziu tohto produktu. Na jednej strane dostal tento rok vylepšenie v podobe nových farieb, čo je však jediná zmena oproti iPodu Nano 6. generácie, ktorá bola predstavená ešte v roku 2012. Dá sa teda povedať, že ide o 3 roky starý produkt, ale predsa sme sa rozhodli, možno niekto z vás plánuje jeho kúpu.

iPod Nano 7.generácia

Steve Jobs dostal ešte v roku 2001 jeden ozaj bláznivý nápad. Čo keby priniesol do vrecka každého z nás malú krabičku, v ktorej by sme nosili 1000 skladieb? Nemožné! Teda vlastne nie, možné, vznikol prvý iPod. Toto zariadenie sa aj napriek svojej obrovskej cene okamžite rozšírilo do sveta a vytvorilo akýsi kult v počúvaní hudby. Každý ho chcel a keď ho každý mal, každý ho miloval.

- Reklama -

V Apple si ale čoskoro uvedomili, že jeden iPod nestačí a tak predstavili celú paletu modelov. Pamätať si môžeme napríklad iPod Classic, iPod Nano, iPod Touch či iPod Shuffle, ktoré sa predávajú v rôznych generáciách až do dnes. Teda nie úplne všetky. Momentálne sú v ponuke len posledné tri. My máme práve jeden z nich v redakcii. Ide konkrétne o iPod Nano 7. generácie. Zariadenie s malým dotykovým displejom, ktoré je neuveriteľne tenké a zároveň neuveriteľne pekné.

Kompaktné rozmery tohto MP4 prehrávača naznačujú, že si ho budeme môcť strčiť prakticky kamkoľvek ale po vybalení z krabičky si človek okamžite uvedomí, prečo bola predošlá generácia zariadenia, ktorá mala o čosi menší dotykový displej lepšia. Človek si ju totiž mohol pripnúť napríklad na tričko či košeľu vďaka jednoduchému systému pripínania. Rovnako tak mal starší iPod aj menšie rozmery. Bol len o čosi väčší ako súčasný model Shuffle. Netreba ale zabúdať na to, že iPody Nano bez dotykového displeja mali svoj špecifický tvar a poslednou generáciou sa k nemu Apple vrátilo.

Začneme displejom, ten je dotykový, čo určite dobre zapôsobí na kohokoľvek, kto sa na vás pri ovládaní zariadenia pozerá. Rovnako to prispeje aj k väčšiemu pohodliu pri vyberaní správnej skladby či prezeraní videí, fotografií. V čom ale displej nie je príliš dobrý je kvalita jeho vyobrazenia a farby. Tie by sme pokojne mohli označiť za jednouchšie a pri väčších náhľadových uhloch nie je čítatelný. Apple tu použilo staršiu technológiu, čo sa podpísalo aj na rozlíšení. Nie je to žiadna retina a pokiaľ už máš všetko Retina, pravdepodobne ti bude horší displej ťahať oči.

iPod je ináč výborne urobený na počúvanie hudby. V playlistoch či vyhľadávaní je dobrý prehľad a tak tu človek nájde vždy veľmi rýchlo presne to, čo chce. Mrzí náš možno trošku to, že aj keď Apple po troch rokoch predstavilo novú generáciu, OS v iPode je stále rovnaký. ide ešte o dizajnový štýl, ktorý si môžeme pamätať z iOS 6. V tomto prípade vyzerá zariadenie trošku zastaralo, dokonca by sme povedali nostalgicky. To ale nijako neprekáža v používaní. Čo sa týka sledovania filmov či fotiek, tak to je tiež na dobrej úrovni, hoci displej je naozaj len maličký. Na dlhé cesty vlakom či autobusom ale bohato postačí. iPod dokáže merať chôdzu aj beh a tiež ponúka aj Bluetooth, pre prepojenie napríklad s autom či externým reproduktorom.

Čo sa nabíjania týka, tak ku každému iPodu je štandardne dodávaný Lightning kábel a zariadenie sa nabíja cez USB Port, poprípade ak má človek adaptér z iPhonu, môže ho zapojiť aj doň. iPod sa nám teda aj po tých 3 rokoch viacmenej páči. Jediné s čím máme problém je asi jeho cenovka. Tá je na úrovni skoro 200€ a za tie peniaze má človek kvalitnejší tablet s Androidom. Navyše nie je možné nijakým spôsobom použiť s týmto zariadením službu Apple Music nakoľko nemá Wifi a tak nie je možné odkontrolovať platnosť služby. To nás trocha mrzí, keďže iPod je z 95% o hudbe a hlavná hudobná služba od Apple preň nie je dostupná. Ak sa ale tento drobec niekomu páči, netreba nad ním váhať, stále má čo ponúknuť!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here