Ako sme očakávali, Apple zaradilo do ponuky vintage produktov aj siedmu generáciu iPodu Nano. Tento zoznam obsahuje zariadenia, ktoré neboli aktualizované viac než päť a menej ako sedem rokov (potom sú zastaralé).

Lúčime sa s legendárnym iPodom Nano

Technologický gigant predstavil siedmu generáciu iPodu Nano ešte v roku 2012 po boku iPhonu 5. V súčasnosti teda oslavuje ôsme narodeniny. Predaje pokračovali aj dlhé roky potom, kým sme sa nedočkali menšieho „refreshu“ v roku 2015 (pribudli nové farby).

Na trhu vydržal do polovice 2017, odkedy si ho už z oficiálnej distribúcie nekúpite. Spolu s modelom Nano skončil aj iPod Shuffle. V predaji dnes ostal iba iPod Touch, ktorý to má taktiež zrátané (hoci sa debatuje o ďalšej generácií). Jeho budúcnosť je neistá.

Pôvodný iPod Nano sa ukázal vo svojej prvej generácii ešte v septembri 2005. Počas života získal niekoľko dizajnových obmien, no vždy sa držal tenkých tvarov, pestrých farieb a kompaktných rozmerov. Apple predávalo milióny kusov tohto multimediálneho prehrávača ročne. Potom ale prišiel iPhone či iPad a spoločne ho vytlačili z trhu.

Zariadenia, ktoré sa nachádzajú na zozname „Vintage“ môžu stále prijímať hardvérové servisné služby od spoločnosti Apple a jej partnerov. Všetko však záleží na dostupnosti náhradných dielov.

Pokiaľ sa vám napríklad rozbije displej a Apple ho už nemá na sklade, iPod vám neopraví… Akonáhle prejde zariadenie medzi „zastaralé“ produkty, firma neposkytne žiadne hardvérové servisné služby. Obrátiť sa tak budete musieť na niekoho iného.

Pokiaľ ste mali iPod Nano (prípadne ho stále vlastníte), napíšte nám, aké sú vaše spomienky na toto zariadenie. My v redakcii vlastníme jeden kus do dnešných dní. Pri pohľade na jeho tenkú hliníkovú konštrukciu až neveríme, ako sa tam vtesnali všetky potrebné komponenty . To je ale čaro Applu, pre ktoré sme stále jeho fanúšikmi.

zdroj

Prečítajte si tiež  BackBone predstavuje nový gamepad pre iPhone z edície PlayStation
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.