Počas posledných dní sa po celom svete objavil zaujímavý problém s nedostatkom kusov iPodu Shuffle. Internetové Apple Store hlásia, že zariadenia dodajú najskôr do 7-10 dní pričom najmenšie iPody boli vždy dostupné do 24 hodín! Čo sa teda deje?

Kde zmizli iPody?

Na svetlo sveta prenikla úplne nová záhada, ktorá sa týka najmenšieho a najlacnejšieho Jablkového hudobného prehrávača, aký je v súčasnej dobe v ponuke. iPody Shuffle zrazu akoby zmizli z povrchu zemského a Apple hlási na svojom internetovom obchode dodacie lehoty 7-10 dní. Rovnako je to aj v kamenných predajniach, kde sú zákazníci odkázaní práve na internetový obchod. Čo sa teda deje? Kde sú iPody? Prečo sa zrazu tak rýchlo vypredali?

Je samozrejme viacero možností, ktoré vysvetľujú kde vznikol daný problém. Jedna z nich môže byť napríklad taká, že Apple len jednoducho sleduje či je o zariadenie stále záujem, a tak sa rozhodlo, že do svojich obchodov obmedzí dodávky. Druhou je fakt, že tak ako veľký iPod Classic postihne aj Shuffle rovnaký osud a Apple ho jednoducho stiahne (to sa však zdá ako nepravdepodobné). Poslednou hádam najpravdepodobnejšou možnosťou je to, že Apple má jednoducho problémy so svojim dodávateľom alebo pri výrobe došlo k problémom, a tak sa dodávky omeškali. Každopádne stále je otázne, čo sa vlastne stalo a akonáhle sa to dozvieme, budeme vás okamžite informovať! 🙂

iPod Shuffle - svetapple.sk
iPod Shuffle – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.