Hoci na Slovensku nebol v čase uvedenia na trh až taký populárny (pretože sa tu aj ťažko zháňal), v domovskej Amerike zažíval prvý iPod extrémny úspech.

Steve Jobs predstavil 23. októbra 2001 hudobný prehrávač, ktorý dokázal uložiť až 1000 skladieb a vy ste si ich mohli schovať do vrecka.

Média žiadajú video, s výpoveďou Steva Jobsa!

Myšlienka na vznik tohto produktu bola pri tom v podaní spoločnosti Apple celkom nečakaná. Ako iste viete, Apple sa zameriavalo skôr na počítače avšak Steve Jobs už v roku 2001 zacítil potenciál v segmente „nositeľnej elektroniky“. Ako sa neskôr ukázalo, novátor mal veľkú pravdu.

iPod sa ukázal byť jedným z najdôležitejších produktov v histórii spoločnosti Apple a spolu s iMacom G3 pomohol tejto firme znovu sa postaviť na nohy v čase, keď trpela doslova na každom fronte a pomaly sa blížila ku bankrotu.

„S príchodom iPodu Apple vynašlo úplne novú kategóriu digitálnych hudobných prehrávačov, ktoré vám umožnia schovať celú hudobnú zbierku do vrecka a počúvať ju, nech ste kdekoľvek,“ uviedol Jobs v tlačovej správe.

„S iPodom nebude počúvanie hudby už nikdy ako predtým.“ 

Predaj iPodu prebieha dodnes, no Apple ho už nevylepšuje

iPod TouchAj keď bol iPod veľmi úspešný, len šesť rokov po predstavení prvej generácie prišiel prvý iPhone, ktorý ho postupne vytlačil na okraj produktového portfólia Apple.

Išlo totiž o omnoho univerzálnejšie zariadenie, ktoré už iPod obsahovalo (v podobe aplikácie), no taktiež malo navyše aj možnosť komunikácie či pripojenia k internetu.

Dalo by sa teda povedať, že myšlienka iPodu sa postupne prevtelila do ďalších produktov a dokonca aj do softvérovej služby, ktorú dnes nazývame Apple Music (tá čiastočne nahrádza aj iTunes).

Prečítajte si tiež  Kúpili by ste si iPod Max s podporou bezstratového prehrávania? Tento koncept sa vám bude páčiť

Predaj legendárneho iPodu Classic s originálnym dizajnom bol ukončený ešte v roku 2014, pričom iPod Nano a iPod Shuffle vydržali v ponuke až do roku 2017.

Dnes sa v predaji nachádza už iba iPod Touch, ktorého dizajn nebol od roku 2012 skoro vôbec inovovaný.

iPod nanoNapíšte nám do komentára, či ste niekedy vlastnili tento legendárny hudobný a multimediálny prehrávač. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here