Nový iPod Touch 6G je naozaj veľmi nadupaným zariadením, ktoré môžeš použiť ako hudobný prehrávač, webový browser či hernú konzolu. Netreba tu však zabúdať ani na fotoaparát či video, ktoré novému iPodu taktiež veľmi dobre ide. Redakcia iMore sa preto rozhodla urobiť jeden veľký test iPodu Touch 6G, ktorého fotografie porovnala so staršou 5. generáciou, iPadom Air 2 (ktorý má takmer rovnaký fotoaparát) a iPhonom 6.

Foto test

Nové zariadenia od Apple fotia naozaj špičkovo a je jedno či ide o tablet, smartfón alebo hudobný prehrávač. Všetky optiky, ktoré v súčasnosti Apple vo svojich zariadeniach ponúka sú jednoducho špičkové. Určite sa o tom presvedčíš aj v následujúcom teste, kde je v porovnaní nový iPod, iPad, iPhone 6 či starý iPod Touch 5. generácie. Všetky spomínané zariadenia vedia fotiť 8Mpx fotografie a natáčať FullHD video. Pravda, vnútro fotoaparátov je už pri každom zariadení trochu iné avšak svojim spôsobom sa dá fotiť naozaj so všetkými.

- Reklama -
Normálne svetelné podmienky - svetapple.sk
Normálne svetelné podmienky – svetapple.sk

Dobrou správou je aj to, že k svetu vyzerajú aj fotky zo starého iPodu Touch 5. generácie, ktorého 5Mpx objektív pochádzal pravdepodobne z iPhonu 4. Len tak mimochodom, tento fotoaparát sa montoval napríklad aj od iPadu mini či iPadu 2. Z fotiek je teda síce evidentné, že iPhone 6 fotí o čosi lepšie, najmä v zhoršených svetelných podmienkach avšak rozdiely nie sú až tak výrazné a každý majiteľ zariadenia si určite fotky rýchlo obľúbi.

Panoramatická fotografia - svetapple.sk
Panoramatická fotografia – svetapple.sk
Zhoršené svetelné podmienky - svetapple.sk
Zhoršené svetelné podmienky – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.