Apple včera predstavilo nový iPod Touch 6. generácie, ktorý prekvapil ako výkonom tak aj novinkami použitými v jeho HW. Jednou z vecí je procesor Apple A8, ktorý spolupracuje s koprocesorom Apple M8, vďaka čomu dokáže iPod Touch 6. generácie fungovať veľmi dobre aj v prípade, že potrebuješ zmerať vzdialenosť, ktorú si za daný deň prešiel či počet krokov, ktoré si urobil.

Health

iPod Touch bude fungovať aj v prípade, že používaš aplikáciu Health. Novinka, ktorú Apple predstavilo len včera totiž obsahuje aj Apple M8 koprocesor, vďaka ktorému bude môcť zariadenie sledovať tvoj pohyb  následne ťa informovať, koľko si toho prešiel atď. Na jednej strane je to celkom výhoda, na strane druhej tu vzniká jeden problém. Totiž, iPod Touch 6. generácie nemá GPS modul, kvôli čomu nebude môcť trackovať tvoju skutočnú polohu. To je v prípade prítomnosti koprocesoru celkom jedno, no ak zvykneš behávať a sledovať svoju trať poprípade budeš chcieť používať iné funkcie spojené s GPS budeš musieť zobrať iPhone.

Ak však veľa cestuješ a potrebuješ multimediálne zariadenie, pri ktorom ti nevadí prípadné vybitie baterky tak je iPod ako stvorený, okrem kvalitného fotoaparátu, displeja či výkonu bude ešte sledovať to, koľko si prešiel. V druhom vrecku potom budeš môcť mať iPhone na to, aby si vybavoval všetko čo potrebuješ a poprípade môže poslúžiť ako záloha v prípade, že sa iPod Touch vybije.

iPod Touch 6. generácie
iPod Touch 6. generácie
Prečítajte si tiež  Porovnanie makety iPhonu 6 a iPodu Touch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.